Ředitelské volno

Vážení zákonní zástupci, milí žáci, na pondělí 27. září 2021 vyhlašuji z provozních důvodů volný den pro žáky (ředitelské volno).

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy


Start americké maturity za účasti významných hostůAa_ho

V sobotu 18. 9. 2021 byla slavnostně zahájena výuka oline programu americké maturity v Hostinném. Zahájení byli přítomni významní hosté v čele se senátorem Jiřím Drahošem a náměstkem hejtmana Arnoštem Štěpánkem.


Účastníci si pochvalovali parlamentní setkání

Pravdu o tom, že Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola v Hostinném skutečně patří mezi školy pohostinné, znovu prokázalo Parlamentní víkendové setkání, uspořádané na naší škole ve dnech 17. až 19. září 2021. Předcházely mu sice několikaměsíční přípravy, ale čas investovaný do nich se znamenitě zúročil. Setkání si pochvalovali všichni účastníci a někteří jeho přátelskou atmosféru dokonce označili za téměř rodinnou…

Z pestrého programu naše přihlášené víkendové účastníky, vystupující hosty, ale i zájemce z řad veřejnosti zaujala hned vernisáž přehlídky studentské fotografie „Distanc 2020/21“, opentlená pozoruhodnými hudebními výstupy dvou žáků. Školní Galerie Jednoroh tak s novým školním rokem opět ožila studentským uměním a činorodostí“, aby plnila své ideové poslání a zamýšlené kulturní krédo školy „Studenti sobě!“

Sp_ho

Několik studentských přednášek, besed a výstupů zaměřených zejména na debatní dovednosti a fungování studentských parlamentů a samospráv prostřídaly dva klíčové programové body, a to živá debata na téma „Jak koronavirus ovlivňuje školství a jaký má vliv na psychiku dětí“ a potom také předvolební debata pozvaných zástupců politických stran (před nadcházejícími říjnovými volbami do PS PČR). Pozoruhodnou třešinkou na pestrém programovém dortu, servírovaném na našem víkendovém setkání, se bezesporu stalo slavnostní zahájení Duálního studia americké maturity. I u něho byli přítomni naši letošní vzácní debatní hosté a odborníci na školství: Jana Berkovcová, Jiří Drahoš, Petr Just, Viktor René Schilke, Jan Sobotka, Arnošt Štěpánek a Martin Úlovec.

Právě za nimi míří naše velké upřímné poděkování za přijaté pozvání k nám a za jejich věcné a moudré podebatování na zadané aktuální téma. Svou vděčnost ale též směrujeme ke všem zúčastněným divákům a posluchačům, někdy i odvážně přebírajícím roli glosátorů, diskutérů či tazatelů. Děkujeme moderátorovi obou debat Štěpánu Svobodovi, ale v neposlední řadě též všem našim laskavým sponzorům, kteří se podíleli na finančním zajištění akce. Naší školní jídelně děkujeme za chuťově vytříbený i vizuálně pohledný slavnostní sobotní oběd, vedení školy za trpělivost, projevenou empatii a maximální podporu, panu učiteli Jaroslavu Dvorskému za pomoc při přípravách celé akce a za víkendový dozor nad ní a celému realizačnímu týmu Studentského parlamentu Krkonošského gymnázia a SOŠ za povedenou, ba dokonalou souhru s výsledkem plynulého a bezproblémového průběhu našeho Parlamentního víkendového setkání.

Za Studentský parlament Krkonošského gymnázia a Střední odborné školy Matěj Voňka, předseda

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

Telefontelefon

E-maile-mail

Facebookfacebook.com

Kontaktní údaje

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola

Krkonošské gymnázium
a Střední odborná škola
Vrchlabí - Hostinné

Komenského 586
543 01 Vrchlabí
IČ: 60153245

Pracoviště Hostinné:

Horská 309
543 71 Hostinné
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz

Studijní obory

Letak_sos2019

Letak_osetrovatel2019_velka

Vzdělávací aktivity

Úspěchy žáků

Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.

Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.

Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.

V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.

Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.

Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Daniel Havelka obsadil v roce 2018 2. místo v krajském kole Geologické olympiády a postoupil do celostátního kola.

V roce 2019 obsadil Daniel Havelka 2. místo v krajském kole Geologické olympiády.