Sociální činnost

Obor: SOCIÁLNÍ ČINNOST

kód: 75-41-M/01 Sociální činnost

- délka studia: 4 roky
- ukončení studia: maturitní zkouška
- souvislá i průběžná praxe přímo na pracovištích nejen v České republice, ale i v Německu
- možnost individuální volby pracoviště pro souvislou praxi dle zaměření studenta
- nabídka kurzů cizího jazyka, příprava na zkoušku FCE
- odborné exkurze (žáci se účastní odborných exkurzí, poznávacích zahraničních zájezdů, projektových dnů, výměnných pobytů v rámci projektů EU)

Obor vzdělání Sociální činnost je určen pro všechny, kteří se při svém povolání chtějí orientovat na práci v sociální oblasti, chtějí se podílet na zajišťování sociálních služeb a poskytovat přímou péči sociálně hendikepovaným lidem všech věkových kategorií a s různým typem postižení. V současné době mají žáci možnost studovat obě zaměření současně tak, aby jim byla poskytnuta co nejširší možnost dalšího uplatnění v oboru. Absolventi se uplatní jako pracovníci ve všech pobytových i denních zařízeních pro osoby všech věkových kategorií s různými typy postižení, v terénní pečovatelské službě, v domovech seniorů, jako osobní asistenti klientů sociálních služeb v domácí péči a v různých charitativních organizacích. Absolvováním studia získají dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizaci a také odbornou způsobilost pro vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku v denním režimu. Absolventi mají předpoklady k pokračování ve studiu na vyšších odborných a vysokých školách.

Uplatnění absolventů:
Absolvent se uplatní jako pracovník sociálních služeb v různých ambulantních nebo pobytových zařízeních a v terénních službách, při poskytování sociální pomoci dětem i dospělým. Má vědomosti a dovednosti potřebné pro zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům, pro podporu jejich soběstačnosti a sociální aktivizaci. Má také vědomosti a dovednosti uplatnitelné v managementu sociálních služeb. Získává odbornou způsobilost pro vázanou živnost Péče o dítě do tří let věku v denním režimu dle přílohy č. 2 Zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů.
- naši absolventi se uplatní jako pracovníci sociálních služeb, sociální pracovníci, orientují se v managementu sociálních služeb a jsou připraveni pro další studium k doplnění kvalifikace v oboru dle platné legislativy
- pracovníci sociálních služeb v různých ambulantních i pobytových zařízeních a v terénních a asistenčních sociálních službách, (domovy důchodců, ústavy sociální péče pro lidi s různým postižením, charitativní organizace, speciální mateřské a základní školy, denní stacionáře, domy pro seniory)

ŘÍZENÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Odborné vzdělávání je zajištěno ve specializovaných odborných učebnách. Odborné znalosti se zaměřením na řízení v sociálních službách získávají žáci např. v předmětech sociální služby, ekonomika, právo. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po kvalifikovaných pracovnících v sociálních službách v zahraničí je kladen důraz i na studium anglického nebo německého jazyka. Počínaje druhým ročníkem absolvují žáci souvislé i průběžné praxe na smluvních pracovištích školy. Žákům je umožněno konat praxe i na pracovištích podle svého zájmu a vlastního výběru. Jsou organizovány odborné exkurze a stáže na specializovaných pracovištích sociálních služeb doma i v zahraničí.

- absolventi najdou také uplatnění i mimo svůj obor v různých profesích ekonomického typu, například v administrativě a ve státní správě
- řada absolventů pokračuje ve studiu na vyšších odborných školách, na vysokých školách a univerzitách státních i soukromých buď v oboru sociální péče, nebo v různých ekonomických oborech
- možnost uplatnění v oboru i v zahraničí

Odborné předměty jsou doplněny o Podnikání a marketing, Administrativu a mediální komunikaci a Řízení sociálních služeb.

OSOBNÍ ASISTENCE

Odborné vzdělávání je zajištěno ve specializovaných odborných učebnách. Odborné znalosti se zaměřením na osobní asistenci získávají žáci např. v předmětech sociální služby, pečovatelství a somatologie. Vzhledem ke vzrůstající poptávce po kvalifikovaných pracovnících v sociálních službách v zahraničí je kladen důraz i na studium anglického nebo německého jazyka. Počínaje druhým ročníkem absolvují žáci souvislé i průběžné praxe na smluvních pracovištích školy. Žákům je umožněno konat praxe i na pracovištích podle svého zájmu a vlastního výběru. Jsou organizovány odborné exkurze a stáže na specializovaných pracovištích sociálních služeb doma i v zahraničí.

Naši absolventi se uplatní jako pracovníci sociálních služeb, jsou připraveni pro poskytování přímé obslužné péče o klienty. pracovníci sociálních služeb v různých ambulantních i pobytových zařízeních a v terénních a asistenčních sociálních službách, (domovy důchodců, ústavy sociální péče pro lidi s různým postižením, charitativní organizace, speciální mateřské a základní školy, denní stacionáře, domy pro seniory).
- možnost uplatnění v oboru i v zahraničí

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

Telefontelefon

E-maile-mail

Facebookfacebook.com