Výměnné pobyty studentů

Studenti z Landau opět v Hostinném

Tradiční výměnný pobyt studentů gymnázia z německého Landau se uskutečnil v týdnu od 16. – 20. 9. 2013. V pondělí odpoledne jsme naše přátele po dlouhé a namáhavé cestě uvítali před budovou školy, kde jsme si je rozebrali a přijali každý do své rodiny. Díky malým pozornostem a dárečkům jsme se rychle sžili a přijali je jako dočasné spolužáky a kamarády.

Úterního rána jsme časně ráno vyrazili za prohlídkou přehrady Les Království, pochlubili jsme se barokním zámkem Kuks, jehož jedinečnost nám průvodce přiblížil v německém jazyce, čehož jsme si velice cenili. Naše cesta pokračovala do centra Hradce Králové. První společný večer jsme strávili každý po svém různými aktivitami v rodinách.

Středeční ráno jsme zahájili společnými vyučovacími hodinami na naší škole. Přátele jsme provedli po budově a odborných učebnách. Obrovský úspěch sklidila i svačina, ke které jsme připravili typicky české jídlo – chlebíčky. Pan Ing. Petr Chmelík, místostarosta města, naši návštěvu oficiálně přivítal ve Františkánském klášteře, kde jsme si prohlédli expozici muzea a GAU. Následoval chutný oběd ve školní jídelně. Odpoledne patřilo opět samostatnému programu v rodinách a vzájemné konverzaci v německém jazyce.

Ve čtvrtek ráno jsme za sychravého počasí společně vyrazili k Jičínu. Na hradě Kosti nám kromě průvodce dělala společnost i hejna netopýrů, zejména v mučírně a černé kuchyni. Valdštejnská brána Jičína nás přivítala deštěm a pořádnou zimou. Prohlédli jsme si opět historické jádro města. Večer se nesl v duchu sportu a zábavy ve sportovním areálu a restauraci Techtex. Uvolněná atmosféra a sportovní aktivity nás na závěr pobytu sblížily a zároveň předznamenaly blížící se loučení.

V pátek ráno jsme se před školu loučili s našimi německými kamarády menšími dárečky a poděkováním za příjemně strávený týden. Šťastnou cestu domů!

Výměnný pobyt nám přinesl mnoho krásných dojmů a zážitků, které v nás budou ještě dlouho přežívat. Nyní se budeme těšit na další výměnný pobyt, na který pojedeme do Landau tentokrát my.

                                                                                                                                                 studenti sexty

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---infopanel---

Telefontelefon

E-maile-mail

Facebookfacebook.com

Kontaktní údaje

Krkonošské gymnázium a Střední odborná škola

Krkonošské gymnázium
a Střední odborná škola
Vrchlabí - Hostinné

Komenského 586
543 01 Vrchlabí
IČ: 60153245

Pracoviště Hostinné:

Horská 309
543 71 Hostinné
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz

Studijní obory

Letak_sos2019

Letak_osetrovatel2019_velka

Vzdělávací aktivity

Úspěchy žáků

Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.

Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.

Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.

V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.

Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.

Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Daniel Havelka obsadil v roce 2018 2. místo v krajském kole Geologické olympiády a postoupil do celostátního kola.

V roce 2019 obsadil Daniel Havelka 2. místo v krajském kole Geologické olympiády.