Menu


Zahraniční projekty

Pro veřejnost

Fotogalerie školy

Videa školy

Školní jídelna

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

LogaKontaktní údaje

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz
IČ: 60153326
Fc

Logo_2

Plán akcí

20. - 21. 10. - výstava středních škol (Trutnov)
21.10. - beseda Tyfloservis
31.10. - anglické divadlo Oliver Twist
10. 11. - třídní schůzky
15.11. - den otevřených dveří
18.11. - ředitelské volno

Vzdělávací aktivity

Největší úspěchy žáků

  • Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.


Plachta2016_velka-001


Třídní schůzky - POZOR ZMĚNA!!!
Třídní schůzky rodičů k prospěchu a chování žáků se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu od 16 do 18 hodin.


Rozšiřujeme zaměření oboru SOŠ
Od školního roku 2017/2018 dojde ke změnám v ŠVP střední odborné školy. Struktura předmětů bude žáky profilovat k zaměření MANAGEMENT SOCIÁLNÍCH SLUŽEB nebo osobní asistence. 


Co chystáme?
V průběhu října a listopadu chystáme ve škole několik úprav. Zatékající svody kolem střechy jídelny byly pročištěny a poničené zdi v jídelně budou opraveny a vymalovány. Nainstalován bude nový přístupový systém, aby se do hlavní budovy školy dostali žáci pouze pomocí čipů a ISIC karet. Samostatný vchod získá uč. 12 a knihovna bude otevřena pouze ve výpůjční době. Na záchody v přízemí a 1. patře bude konečně přivedena teplá voda. Zcela novou podobu dostane počítačová učebna č. 8 (podlaha, stoly, uspořádání). Na LED obrazovce před společenskou místností bude zprovozněn systém Edu info, na kterém žáci naleznou aktuální informace ze školy včetně suplování atd. Čeká nás také vlna propagace (rádia, výstavy, burzy), kde budeme prezentovat obory gymnázia a nové zaměření SOŠ (management sociálních služeb/osobní asistence). Nové učebnice občanské výchovy získají žáci primy až kvarty a hudební výchova nové zpěvníky. Vyměněny v rámci reklamace budou židle v učebnách 10 a 12. V listopadu se více zaměříme na zdravé stravování ve školní jídelně (uvidíme, jaký bude zájem). Rozhodně nezahálíme...


Střecha bude...
Konečně se podařilo prosadit dlouho potřebnou rekonstrukci střechy budovy školy. Kompletní výměna střechy proběhne v roce 2017.


Hledáme učitele Ma - Tv
Od 2. pololetí školního roku 2016/2017 hledáme na plný úvazek kvalifikovaného učitele/učitelku s aprobací Ma - Tv. Případně částečný úvazek na matematiku. Informace na 739 079 778.


ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ - ZÁŘÍ 2016Uvodni-001
Opět přinášíme novinky a důležité informace z naší školy. V novém čísle zpravodaje naleznete důležité kontakty, informace o změnách ve výuce a školním řádu, nabídce jazykových kurzů, organizaci školního roku, úpravě školní jídelny nebo ohlédnutí za akcemi ze začátku nového a konce minulého školního roku. Zpravodaj si můžete ve formátu PDF stáhnout ZDE.


Nový výdejní systém ve školní jídelně
Do nového školního roku vstupujeme s novým výdejním systémem ve školní jídelně. Ten funguje na základě čipů nebo ISIC karet. Čipy již vydává kancelář školní jídelny. Žáci, kteří nechodí do školní jídelny a čip již zaplatili, vyčkají na září, kdy by měl být instalován také přístupový systém do budovy škol a čip si následně vyzvednou v kanceláři školy.


Podporujeme nadané žáky
V poslední době se v našich lavicích objevují talentovaní žáci. Ať už se jedná o sportovce nebo jinak nadané žáky rozhodli jsme se školní i mimoškolní aktivity podporovat. Mnohdy je obtížné tyto aktivity skloubit se studiem. V odůvodněných případech je možné upravit podmínky studia stanovené školním řádem. V ředitelně školy obdržíte informace, jak o upravené podmínky žádat.


Do výuky zařazujeme laboratorní cvičení
Od školního roku 2016/2017 zařazujeme do výuky praktická cvičení z Fyziky, Biologie a Chemie. Na nižším gymnáziu budou tato cvičení probíhat v rámci výuky daných předmětů (možnost spojit dvě hodiny). Na vyšším gymnáziu dochází v kvintě a sextě k navýšení časové dotace uvedených předmětů a cvičení se budou pravidelně střídat každý týden (ve školním roce 2016/2017 se toto týká pouze kvinty).


Václav Klaus ml. debatoval o českém školstvíKlaus4
Zajímavý host zavítal do budovy Gymnázia a SOŠ Hostinné. Pozvání ředitele školy přijal Václav Klaus mladší, aby s účastníky podebatoval o stavu a budoucnosti českého školství. Většina dotazů směřovala k blížícímu se společnému vzdělávání a rozhodnutím a plánům ministryně školství. V uvolněné atmosféře si více než stovka hostů vyslechla také několik zajímavých a vtipných historek nejen ze školství.  Mgr. Martin Vlášek


Naše škola vydává průkazy ISIC
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. VÍCE INFORMACÍ


Třídní fotografie k nahlédnutí zde


Android Žákovská knížka v mobilech
V novém školním mohou žáci i jejich rodiče sledovat průběžnou klasifikci, změny v rozvrhu, akce školy, domácí úkoly, docházku a další informace v bezplatné aplikaci pro OS Android.


 Starší zprávy