Zahraniční projekty

Videa školy

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

4.9. - zahájení školního roku

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Elektronická žákovská knížka stále nefunguje, žáci prozatím dostanou tištěný klasifikační arch
Omlouváme se, ale nedaří se nám propojit elektronickou žákovskou knížku se systémem Bakaláři. Systém webových známek je dočasně dále mimo provoz. Rodiče mohou zkontrolovat známky na tištěném klasifikačních archu, který žáci obdrží tento týden. Snažíme se, aby vše bylo co nejdříve funkční.

29. září 2017 - ředitelské volno
Na pátek 29. září 2017 vyhlašuji z provozních důvodů volný den pro žáky. Mgr. Martin Vlášek - ředitel školy

Pro žáky otevíráme kurz ruštiny pro začátečníky
Žákům, kteří si chtějí kromě povinných předmětů osvojit základy ruského jazyka, nabízíme možnost výuky ruského jazyka pro začátečníky. Kurz probíhá každou středu v době 7:00 - 7:50 v učebně č. 12.

Den s antikou ve Františkánském klášteře
Třídy kvinta a sexta se v pátek 8. září zúčastnily Dne s antikou, který pro místní školy připravili zaměstnanci Františkánského kláštera v Hostinném. AntikaGalerií antického umění provedl žáky PhDr. Pavel Titz, PhD. (odborný asistent na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK v Praze). V ambitu kláštera si kvintáni a sextáni mohli vyzkoušet antické oblečení, výzbroj a výstroj gladiátorů, vymodelovat si antickou lampu či si nechat předpovědět svou budoucnost ve starověké věštírně. Procvičili si zde také své znalosti římských slohů a naučili se antickou hru s kůstkami. Fotografie zde. Mgr. Michaela Mědílková

Bi – Che kroužek zahajuje činnost
Biologicko-chemický kroužek pro studenty primy – oktávy opět v letošním školním roce zahajuje svoji činnost! Co nás čeká? Budeme se podílet ve spolupráci s městem Hostinné na obnovování mravenčí stezky, konkrétně pečovat o ptačí budky, které zde umístíme. Program kroužku zahrnuje i terénní cvičení z biologie, práci v chemické laboratoři, přípravu na soutěže a další zajímavé aktivity. Termíny schůzek budou upřesněny. Poplatek 200,- Kč/pololetí. Bližší informace u vyučujících biologie nebo chemie. Těší se na vás Maternová a Štefanová+

Zprávy ze školní jídelny
Z důvodů zvýšení potravinových a režijních nákladů se od 1. 9. 2017 mění cena oběda.

POZOR ZMĚNA CENY OBĚDA

Organizace školního roku 2017/2018

Škola nabízí doučování zdarma
Od září bude na gymnáziu pokračovat nabídka doučování vybraných předmětů. Informace o třídách a předmětech, ve kterých bude doučování nabízeno, získají žáci v září. Mgr. Martin Vlášek - ředitel školy

Podporujeme nadané žáky
V poslední době se v našich lavicích objevují talentovaní žáci. Ať už se jedná o sportovce nebo jinak nadané žáky rozhodli jsme se školní i mimoškolní aktivity podporovat. Mnohdy je obtížné tyto aktivity skloubit se studiem. V odůvodněných případech je možné upravit podmínky studia stanovené školním řádem. V ředitelně školy obdržíte informace, jak o upravené podmínky žádat.

Naše škola vydává průkazy ISIC
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. VÍCE INFORMACÍ

Android Žákovská knížka v mobilech
V novém školním mohou žáci i jejich rodiče sledovat průběžnou klasifikci, změny v rozvrhu, akce školy, domácí úkoly, docházku a další informace v bezplatné aplikaci pro OS Android.

Starší zprávy