Kontaktní údaje

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz
IČ: 60153326
Fc

Logo_2

Plán akcí

14.2. - přípravný kurz k přijímacím zkouškám
3.3. - maturitní a absolventský ples
14.3. - přípravný kurz k přijímacím zkouškám

Vzdělávací aktivity

Největší úspěchy žáků

  • Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.


Gho_2016a


UPOZORNĚNÍ- PŘIHLÁŠKY KE STUDIU
Nezapomeňte, že nejzazší termín podání přihlášky ke studiu pro 1. kolo přijímacího řízení je 1. březen! Vyplňujte nový tiskopis přihlášek!


INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ


Gymplroku


Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám
Pro žáky 5. tříd základních škol, kteří mají zájem studovat naši školu, nabízíme zdarma možnost vyzkoušet si ilustrační úlohy jednotných testů z českého jazyka a matematiky v přípravných kurzech. Přípravné kurzy si mohou vyzkoušet také žáci 9. tříd, kteří chtějí na naší škole studovat gymnázium i obor sociální činnosti. Pro doplnění kvinty gymnázia pořádáme přijímací řízení pro přijetí do vyššího ročníku, které nebude obsahovat jednotně zadávané testy, ale testy naší školy. Pro zájemce střední odborné školy připravíme ilustrační úlohy k jednotným testům. Kurzy se uskuteční 14. února a 14. března vždy od 14 hodin v učebně č. 3 (2. patro). Přihlášky k přípravným kurzům posílejte na beranek@gymhost.cz.


Plakat_ples2017


V únoru se staneme centrem školních soutěží
Dvě významné školní soutěže se ve druhé polovině února představí v našem městě. Po pořadatelství soutěží ve stolním tenise se Gymnázium a SOŠ Hostinné stalo pořadatelem okresního finále ve florbale kategorie SŠ dívek (22.února) i chlapců (23.února). 22. února se také do naší školy sjedou nejlepší žáci z celého okresu na Olympiádu v anglickém jazyce.


Exkurze do iQLANDIE obohatila výuku přírodních věd
Den před pololetními prázdninami si některé třídy gymnázia zpestřily návštěvou moderního science centra iQLANDIA v Liberci. Interaktivní formou se žáci seznámili s celou řadou zajímavostí z různých oborů přírodních věd. K uvítání nám zahrála hudební fontána. V expozici překonaných vynálezů si návštěvníci prohlédli a vyzkoušeli například plynovou masku, první mobilní telefony a počítače a celou řadu domácích spotřebičů. V sekci Člověk mohli provést operaci pomocí laparoskopie a zviditelnit vlastní tlukoucí srdce. V oblasti Živlů byli svědky vichřice, zemětřesení a tornáda. Velké nadšení vzbudil gyroskop, simulující výcvik kosmonautů nebo pohled na člověka pomocí termokamery. Výstupem z exkurze bude referát na téma experiment, který mě nejvíc zaujal. Doufáme, že ze stovek experimentů z nejrůznějších oblastí matematiky, fyziky, chemie a biologie si každý student nějaký vybral. Kolektiv učitelů


Florbalistky přivezly bronzové medaileImg_20170131_112731
Děvčata Gymnázia a SOŠ Hostinné se zúčastnily krajského finále G2 Flobal Challenge. Hned v úvodním utkání se potkali dva největší favorité turnaje, hradecké Lvice a reprezentantky naší školy. V bojovném utkání se z vítězství 2:1 nakonec radoval hradecký tým
a tím bylo o postupujícím do národního finále rozhodnuto. Turnaj byl určený pro žákyně 1. a 2. ročníků středních škol. Jelikož náš tým tvořily převážně hráčky 1. ročníků, tak příští rok bychom měli opět patřit k favoritům.  Mgr. Martin Vlášek


VŠCHT "odučila" další hodinu moderní chemie
V rámci zatraktivnění a zpestření přírodovědných předmětů proběhla v úterý 6.12. „Hodina moderní chemie“. Jedná se o projekt, se kterým VŠCHT navštívila naší školu již potřetí. Tentokrát studenti této vysoké školy seznámili naše žáky s podstatou děje luminiscence, s jeho výskytem v přírodě a využitím v běžném životě. Hodina byla vedena interaktivně formou diskuse a doplněna zajímavými pokusy. V rámci projektu VŠCHT je nabízena řada dalších témat. Už se těšíme co, vybereme příště. Ing. Zuzana Štefanová, PhD.


Scénka "Our School´s Got a Talent" při Dni otevřených dveří školy


Od piva k polodrahokamům
V pátek 16. 12. si třídy septima a oktáva zpestřily předvánoční čas návštěvou pivovaru v Nové Pace. Žáci mohli vidět výrobu piva od máčení ječmene přes vaření, zrání v hlubokém sklepení až po plnění do lahví a sudů. Když už byli v Nové Pace, nemohli vynechat ani expozice polodrahokamů v Klenotnici místního Městského muzea, kde kromě výstavy drahých kamenů z okolí mohli vidět i dinosauří kost, řadu zkamenělin a mnoho dalších zajímavých věcí, které se týkaly geologického vývoje Země. Ing. Zuzana Štefanová, PhD.


Dsc_1489 Výlet do Osvětimi a Březinky přinesl silné emoce a zážitky
Za hranice Čech se vydali žáci Gymnázia a SOŠ Hostinné. Cesta započala brzy ráno, jeli jsme krásným autobusem „ocelářů“ z Třince. Světlé ráno zmizelo v solných dolech Vělička, do kterých jsme sestoupili po nekonečných schodech. Doly byly obrovské a nepříjemné pro klaustrofobiky. Následovala návštěva historického města Krakova, které má pověst univerzitního města. Další den jsme viděli továrnu, která je známá z filmu Schindlerův seznam. Pohodovou náladu odpoledne vystřídala mračna smutku, když jsme stáli na dosah brány „Arbeit macht frei“ v koncentračním táboře Osvětim. Dsc_1479 Smutek občas překrylo znechucení, například při návštěvě místnosti s vlasy v jedné z ubytovacích jednotek. Návštěva Březinky byla asi nejsilnější. Až jednou pojedeme vlakem a budou hlásit konečnou, určitě si vzpomeneme, že pro mnoho lidí to byla ta poslední konečná. Cestou domů se v nás mísily pocity z návštěvy – úleva, strach, znechucení, avšak můžeme říci, že zážitek to byl velmi silný. Kateřina Karlíková, žákyně kvinty


Střecha konečně bude...
Konečně se podařilo prosadit dlouho potřebnou rekonstrukci střechy budovy školy. Kompletní výměna střechy proběhne v roce 2017.


Podporujeme nadané žáky
V poslední době se v našich lavicích objevují talentovaní žáci. Ať už se jedná o sportovce nebo jinak nadané žáky rozhodli jsme se školní i mimoškolní aktivity podporovat. Mnohdy je obtížné tyto aktivity skloubit se studiem. V odůvodněných případech je možné upravit podmínky studia stanovené školním řádem. V ředitelně školy obdržíte informace, jak o upravené podmínky žádat.


Do výuky zařazujeme laboratorní cvičení
Od školního roku 2016/2017 zařazujeme do výuky praktická cvičení z Fyziky, Biologie a Chemie. Na nižším gymnáziu budou tato cvičení probíhat v rámci výuky daných předmětů (možnost spojit dvě hodiny). Na vyšším gymnáziu dochází v kvintě a sextě k navýšení časové dotace uvedených předmětů a cvičení se budou pravidelně střídat každý týden (ve školním roce 2016/2017 se toto týká pouze kvinty).


Naše škola vydává průkazy ISIC
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. VÍCE INFORMACÍ


Android Žákovská knížka v mobilech
V novém školním mohou žáci i jejich rodiče sledovat průběžnou klasifikci, změny v rozvrhu, akce školy, domácí úkoly, docházku a další informace v bezplatné aplikaci pro OS Android.


 Starší zprávy