Krkonošské gymnázium a SOŠ nabízí od šk. roku 2018/2019 na pracovišti v Hostinném následující studijní obory:

Osmiletý obor

Gymnázium 79-41-K/81

- osmileté, všeobecně zaměřené gymnázium

- maturitní obor

- moderně koncipované vzdělání na tradičních základech

- vysoká úspěšnost při přijímání na vysoké škol

- všebecné vzdělání a přehled do profesního života

- posílená výuka cizích jazyků, matematiky, biologie, fyziky a chemie

Čtyřleté obory

Sociální činnost 75-41-M/01

- vysoce společensky uplatnitelná profese

- maturitní obor

- atraktivní zaměření

- okamžitá zaměstnatelnost, připravenost k dalších studiím

- v tomto oboru není povinná maturita z matematiky

Gymnázium 79-41-K/81 - kvinta

- doplnění kvinty, všeobecně zaměřené gymnázium

- moderně koncipované vzdělání na tradičních základech

- vysoká úspěšnost při přijímání na vysoké školy, všebecné vzdělání a přehled do profesního života

- posílená výuka cizích jazyků, matematiky, biologie, fyziky a chemie (laboratorní cvičení)

Tříletý obor

Ošetřovatel - 53-41-H/01

Druh studia: Střední vzdělání s výučním listem

Uplatnění absolventa

Absolvent se uplatní ve zdravotnických zařízeních a sociálních zařízeních, zejména v nemocnicích nebo ošetřovatelských centrech, v domácí ošetřovatelské péči, v léčebnách dlouhodobě nemocných, v ústavech sociální péče, ve stacionářích pro osoby se zdravotním postižením, v zařízeních pro seniory a hospicích.

Pod odborným dohledem zdravotnického pracovníka způsobilého k výkonu povolání bez odborného dohledu v oboru ošetřovatelství poskytuje ošetřovatelskou péči a ve spolupráci s lékařem se podílí na preventivní, léčebné, rehabilitační, neodkladné a diagnostické péči v rozsahu své odborné způsobilosti stanovené vyhláškou MZ ČR.