Společná ustanovení

V průběhu maturitní zkoušky mohou žáci používat pouze povolené pomůcky, které pro společnou část maturitní zkoušky stanoví Centrum (ČJ – PP - Pravidla českého pravopisu, Cizí jazyk - PP - slovník bez speciálních příloh, M - DT – psací a rýsovací potřeby, kalkulačka bez grafického režimu, MFCH tabulky) a pro profilovou část maturitní zkoušky ředitel školy.

Nedostaví-li se žák k maturitní zkoušce z vážných důvodů, omluví svou nepřítomnost písemně s uvedením důvodu řediteli školy, ve které se koná maturitní zkouška. Závažnost důvodů, pro které se žák k maturitní zkoušce nedostavil, posoudí ředitel školy. Uzná-li ředitel školy omluvu žáka, určí žákovi náhradní termín zkoušky. Výsledek posouzení zaznamená ředitel školy do informačního systému Centra.

Při konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky je zakázána vzájemná komunikace mezi žáky. Opuštění učebny z jiných než zdravotních důvodů se posuzuje, jako by žák zkoušku ukončil. Oprávněnost zdravotních důvodů posoudí zadavatel s přihlédnutím k písemnému doporučení ošetřujícího lékaře žáka.

Zkušební maturitní komise: Zkušební maturitní komise má stálé členy a další členy. Stálými členy jsou předseda, místopředseda a třídní učitel, dalšími členy jsou zkoušející a přísedící.

Pokud si chtějí maturanti nechat zaslat výsledky společné části MZ zaslat přímo od CERMAT, musí se zaregistrovat do výsledkového portálu žáka dle pokynů uvedených na webu www.novamaturita.cz.

Další zcela podrobné informace jsou k dispozici na www.novamaturita.cz. Dílčí organizační informace předají třídní učitelé.