Školní metodička prevence

Školní metodik prevence
Mgr. Doubrava Dřízhalová
Úspěšně ukončila studium k výkonu specializovaných činností v oblasti prevence sociálně patologických jevů dle zákona č. 503/2004 Sb. Studium bylo realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje a za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Obsah dlouhodobého programu primární prevence školy ve spolupráci s organizací  Společně k bezpečí a finanční podpory města Hostinné a Královéhradeckého kraje.

Prima: Zdraví, nemoc, závislost, droga. Jednotlivé složky zdraví (tělesná, duševní, citová, osobní, sociální, duchovní), souvislosti mezi nimi. Pojmy: závislost, droga. Závislostní chování.

Sekunda: Životní styl – riskování, životní hodnoty. Styly mládeže (sportovec, slušňák, kariérista, skate styl, emo) – společné znaky. Životní hodnoty - „Co je pro mě v životě důležité?“ Sestavování žebříčku hodnot.

Tercie: Právní vědomí, bude mi 15 let a mezilidské vztahy. Pojmy: nezletilý, zletilý, mladistvý člověk, děti. Zneužití, pohlavní zneužití (sexuální oblast). Trestní odpovědnost. Láska, sexualita, virus HIV, nemoc AIDS. Zhlédnutí filmu MŠMT – „Mezi nimi“.

Kvarta: Je mi 15 let a mám občanku. Právní vědomí. Pojmy nezletilý, zletilý, mladistvý člověk, děti, mládež. Trestní odpovědnost, provinění, čin jinak trestný. Prokazování totožnosti.

rozpis tříd na primární prevenci:

30.10. - kvarta - Mgr. Michaela Mědílková

31.10. - tercie - Ing. Zuzana Štefanová Štefanová, PhD.

1.11.   - prima - Mgr. Radka Špačková

10.11. - sekunda - Mgr. Lenka Kašparová

Preventivní program školy 2017 - 2019

Projekt prevence rizikového chování 2016

Minimální preventivní program 2015 - 2017

Projekt je zaměřený na dlouhodobou všeobecnou i selektivní primární prevenci rizikového chování u dětí a mládeže - informace zde.

Nemocnice_www