Informace o přijímacím řízení 2021/2022

Přihlašování ke vzdělávání ve školním roce 2020/2021

(pro žáky nastupující do prvního ročníku ve školním roce 2021/2022)

Přihlášky do denní formy vzdělávání na střední škole se odevzdávají řediteli školy do 1. března 2021 (poštou nebo v kanceláři školy).

Přihláška se podává na předepsaném tiskopisu.

Přihlášku lze vyplnit rukou nebo elektronicky (může vytisknout ZŠ), vždy musí ale obsahovat vlastnoruční podpis uchazeče (a příp. zákonného zástupce). Podává-li uchazeč více přihlášek, musí na všech uvést shodné údaje, a to včetně informací o dalších školách, kam se hlásí. Pro první kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání lze podat dvě přihlášky.

Přihlášky do osmiletého gymnázia lze souběžně podat na pracoviště ve Vrchlabí i v Hostinném. To znamená, že žák může mít na 1. místě na přihlášce uvedeno Krkonošské gymnázium a SOŠ, ŠVP Vrchlabí a na 2. místě Krkonošské gymnázium a SOŠ, ŠVP Hostinné nebo naopak. Pro každé pracoviště je nutné podat samostanou přihlášku. Do primy gymnázia ve Vrchlabí se bude přijímat 30 žáků, stejný počet bude přijímán do Hostinného.

Přihlášku ke studiu je třeba doručit do školy nejpozději v pondělí 1. března 2021!!!

Přijímací řízení

V přijímacím řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou se koná jednotná přijímací zkouška z českého jazyka a literatury a z matematiky. (Didaktický test - český jazyk a literatura 60 minut, matematika 70 minut).

1.kolo JPZ:

12. a 13. dubna 2021 - čtyřleté obory vzdělání

14. a 15. dubna 2021 - osmiletá gymnázia

Každý uchazeč může jednotnou zkoušku konat dvakrát, v prvním stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí, ve druhém stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce ve druhém pořadí.

Uchazeč se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) má nárok na úpravu podmínek přijímacího řízení, pokud k přihlášce na SŠ doloží doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ).

Kritéria přijímacího řízení budou zveřejněna na stránkách školy do konce ledna.

Uchazeč, který pro vážné důvody nemůže přijímací zkoušky konat v řádném termínu a svoji neúčast písemně nejpozději do 3 dnů omluví řediteli školy, ve které měl zkoušky konat, koná zkoušku v náhradním termínu.

Náhradní termín pro konání jednotných zkoušek je stanoven na 12. a 13. května 2021.

Specifikace požadavků k jednotné přijímací zkoušce

Testová zadání k procvičování

Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zpřístupní hodnocení uchazeče příslušné střední škole, na níž se uchazeč hlásí k přijetí do prvního ročníku středního vzdělávání, do 28. dubna 2021.

Ředitel školy ukončí hodnocení přijímacího řízení a zveřejní seznam přijatých uchazečů do 2 pracovních dnů od zpřístupnění uchazečů Centrem.

O způsobu poskytnutí informací o výsledcích uchazečům, resp. zákonným zástupcům, rozhoduje ředitel střední školy.

Ředitel školy může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků.

Pokud byl uchazeč přijat ke vzdělávání na střední škole v některém kole přijímacího řízení, musí svůj úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání v denní formě vzdělávání na dané škole potvrdit odevzdáním zápisového lístku, a to do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí.

Nepotvrdí-li uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se na střední škole, zanikají posledním dnem této lhůty účinky rozhodnutí o přijetí tohoto uchazeče ke vzdělávání na dané střední škole a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče.

Každý uchazeč obdrží pouze jeden zápisový lístek a může jej uplatnit pouze jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek ve škole, na kterou byl přijat na základě odvolání. Uchazeč také může vzít zpět zápisový lístek uplatněný v konzervatoři nebo v oboru vzdělání s talentovou zkouškou, pokud byl následně přijat do oboru vzdělání bez talentové zkoušky.

Odvolací řízení

Proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí ke studiu může uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče podat odvolání ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

Kritéria přijímacího řízení 2021/2022:

Pracoviště Vrchlabí:

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku osmiletého gymnázia

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku čtyřletého gymnázia

Kritéria přijímacího řízení do primy osmiletého gymnázia

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku oboru Sociální činnost

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku oboru Ošetřovatel

Kritéria přijímacího řízení do kvinty gymnázia (přijetí do vyššího ročníku)

Formulář přihlášky ke stažení ZDE

Vzor přihlášky do osmiletého gymnázia, pokud se uchazeč hlásí na obě naše pracoviště.