Webová aplikace Bakaláři

Videa školy

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

19. 4. - Den Země
27. 4. - Majáles

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.
  • Daniel Havelka obsadil v roce 2018 2. místo v krajském kole Geologické olympiády a postoupil do celostátního kola.

Informace o přijímacím řízení 2018/2019

Informace přijímacího řízení na Gymnáziu a SOŠ Hostinné pro školní rok 2018/2019

Web_leden

Podrobná kritéria hodnocení budou zveřejněna na www.gymhost.cz na konci ledna. Uchazeči o studium musí doručit přihlášku ke studiu nejpozději do 1. března 2018. K přihlašování je nutno použít nový formulář přihlášky (ke stažení bude na webu školy nebo MŠMT). Na formulář se uvedou nejvýše dvě školy, na které se žák hlásí. Každý uchazeč může konat jednotné písemné testy dvakrát, a to na školách podle pořadí uvedeného na přihlášce. Jako podklad pro celkové pořadí a rozhodnutí o přijetí se započte lepší výsledek. V případě, že se uchazeč ze závažných důvodů nemohl k PZ dostavit v řádném termínu a omluví svoji absenci u ředitele školy do tří pracovních dnů, může konat zkoušku v náhradním termínu.

Přihlášku ke studiu je tředa do školy doručit nejpozději 1. března 2018! Formulář přihlášky ke stažení zde (formát PDF, formát Excel).

Přijímáme žáky do gymnázia i odborné školy
Pro školní rok 2018/2019 přijímáme žáky do maturitních oborů primy osmiletého gymnázia a 1. ročníku oboru Sociální činnost. Doplňovat budeme také kvintu gymnázia. Podrobná kritéria hodnocení jsou zveřejněna na www.gymhost.cz. Uchazeči o studium musí doručit přihlášku ke studiu na zvolenou školu nejpozději do 1. března 2018. K přihlašování je nutno použít nový formulář přihlášky (ke stažení je na webu školy nebo MŠMT). Na formulář se uvedou nejvýše dvě školy, na které se žák hlásí. Každý uchazeč může konat jednotné písemné testy dvakrát, a to na školách podle pořadí uvedeného na přihlášce. Jako podklad pro celkové pořadí a rozhodnutí o přijetí se započte lepší výsledek. V případě, že se uchazeč ze závažných důvodů nemohl k PZ dostavit v řádném termínu a omluví svoji absenci u ředitele školy do tří pracovních dnů, může konat zkoušku v náhradním termínu. V případě nenaplnění kapacity může škola vyhlásit další kola přijímacího řízení, ve kterých se již nekonají centrálně zadávané testy.

Osmiletý obor  - gymnázium, prima
Předpokládá se přijetí nejvýše 30 uchazečů. Všichni uchazeči vykonají centrálně stanovenou jednotnou přijímací zkoušku. Jednotné testy se konají z předmětů Český jazyka a literatura a Matematika v rozsahu učiva stanoveném RVP pro základní vzdělávání. Termíny jednotných PZ (osmileté studium): 1. termín - 13. 4. 2018, 2. termín – 17. 4. 2018, náhradní termíny 10. a 11. 5. 2018.

Čtyřleté studium - gymnázium, doplnění kvinty
Předpokládá se přijetí 10 uchazečů formou přijetí žáka do vyššího ročníku. Zájemci nekonají centrálně stanovenou jednotnou zkoušku ale zkoušku zadávanou ředitelem školy. Termíny PZ (čtyřleté studium): 1. termín - 23. 4. 2018, 2. termín – 25. 4. 2018.

Čtyřletý obor  - střední odborná škola, Sociální činnost
Předpokládá se přijetí nejvýše 30 uchazečů. Všichni uchazeči vykonají centrálně stanovenou jednotnou přijímací zkoušku. Jednotné testy se konají z předmětů Český jazyka a literatura a Matematika v rozsahu učiva stanoveném RVP pro základní vzdělávání. Termíny jednotných PZ (čtyřleté studium): 1. termín - 12. 4. 2018, 2. termín – 16. 4. 2018, náhradní termíny 10. a 11. 5. 2018.

Do celkového hodnocení u všech oborů budou dále započítány znalosti uchazeče vyjádřené hodnocením na vysvědčeních z předchozího vzdělávání a schopnosti, dovednosti a studijní předpoklady prokázané oficiálními podklady.

Pro nové žáky primy nabízíme přípravné kurzy
Aby byli zájemci o studium na gymnáziu dostatečně připraveni k přijímacím zkouškám, nabízíme jim přípravné kurzy. V nich si mohou ověřit své znalosti v ilustračních testech z českého jazyka a matematiky. Kurzy se konají 13. února a 27. března vždy od 14 hodin. Přihlášky k přípravným kurzům odesílejte na beranek@gymhost.cz.