Gymnázium a SOŠ Hostinné

• obor všeobecného vzdělávání gymnázia pro přípravu na studium vysoké školy
  • obor odborného vzdělávání pro atraktivní a vysoce uplatnitelnou profesi
  • zaměření oboru SOŠ - management sociálních služeb/osobní asistence
  • úspěšnost maturantů při maturitní zkoušce - 100% (více než polovina třídy odmaturovala s vyznamenáním)
  • úspěšnost přijetí absolventů gymnázia na vysokou školu (ve šk. roce 2015/2016 - 100%)
  • mladý a perspektivní tým pedagogů
  • klidné a rodinné prostředí s individuálním přístupem k žákům
  • jazykové kurzy, přípravný kurz ke zkoušce FCE
  • odborné exkurze, besedy a přednášky
  • zahraniční praxe pro studenty SOŠ v Německu - info
  • získání zkušeností a kontaktů pro budoucí zaměstnání
  • snaha zlepšit prestiž sociálních pracovníků, jako tomu je v zahraničí, kde je péče o handicapované a staré lidi vysoce společensky ceněna
  • výměnné zahraniční pobyty a projekty
  • školní akce (Majáles, Den Země, olympiáda školy, vánoční besídka)
  • výhodná poloha školy pro dojíždění (dojezdový čas z Trutnova a Vrchlabí do 30 minut)
  • možnost ubytování v internátu
  • moderní a barevné prostředí
  • ve všech třídách multimediální a výpočetní technika
  • školní knihovna s klubem (více než 3500 publikací)
  • jazyková učebna
  • odborné učebny a laboratoře
  • společenská zasedací místnost
  • školní jídelna (denně výběr ze tří jídel, školní bufet)
  • sportovní zázemí (velká tělocvična, malá tělocvična, posilovna, gymnastický sál)
  • sportovní kurzy (lyžařský, cyklistický, tábornický, vodácký)
  • společenské akce (maturitní plesy, předávání maturitního vysvědčení)