Menu


Zahraniční projekty

Pro veřejnost

Fotogalerie školy

Videa školy

Školní jídelna

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

LogaKontaktní údaje

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz
IČ: 60153326
Fc

Logo_2

Plán akcí

26.-27.10. - podzimní prázdniny
14.11. - čtvrtletní porada
14.11. - třídní schůzky
30.11. - den otevřených dveří

9.3. - maturitní a absolventský ples školy

Vzdělávací aktivity

Největší úspěchy žáků

  • Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.


Sportovní aktivity

Sport

Školní sportovní klub Gymnázia a SOŠ Hostinné nabízí studentům pestrou škálu pohybových aktivit. Tradičně se účastní postupových soutěží AŠSK základních a středních škol, kde soupeře převyšují především v okrskových kolech, v okresních finále hlavně sbírají cenné zkušenosti. Dále Gymnázium a SOŠ pořádá sportovní kurzy. Pro třídy sekundu, kvintu a 1. S týdenní lyžařský kurz, pro tercii kurz tábornický, zdatnost sexty a 2.S prověří sportovní kurz zaměřený na cyklistiku a konečně v septimě a 3.S mají žáci možnost sjet na vodáckém výcviku Vltavu. Pro pohybové aktivity škola využívá velkou tělocvičnu, malou tělocvičnu a gymnastický sál. Ve sportovním komplexu je k dispozici také dobře vybavená posilovna.


Stolní tenisté opět mezi krajskou elitou
To, že patří Gymnázium a SOŠ Hostinné v poslední době k nejlepším výběrům stolních tenistů v kraji, potvrdili žáci v krajském kole. Do Hradce Králové odcestovali žáci Klimenta, Antoš a Bartoš a v silné konkurenci obsadili 3. místo. Vzhledem k tomu, že byli naši zástupci ze všech družstev věkově nejmladší, dává výsledek veliké naděje do budoucna. V roce 2008 postoupili žáci školy do republikového finále. Za reprezentaci školy děkujeme.  P. Aerts


Další úspěchy našich sportovců
V parádních výkonech pokračují žáci naší školy ve sportovních soutěžích AŠSK. Silná generace mladých fotbalistů navázala na úspěchy z let minulých a v okresním finále v minifotbale vybojovala 2. místo. Nadvládu potvrdili také stolní tenisté. Oba výběry (chlapci i dívky) suverénně vyhrály okresní kolo kategorie III (6. a 7. třída) a postoupily do krajského finále, které se uskuteční v Hradci Králové. Florbalistky vybojovaly v okrskových kolech 2. místa a obě družstva postoupila do okresního kola. Starší florbalisté (tercie a kvarta) nenašli přemožitele a do okresu postoupili jako vítězové okrsku. Mladší žáci skončili třetí.

Reportáž z turnaje mladších žáků
Chlapci ze sekundy a primy se v pátek 23. října zúčastnili okrskového kola ve florbale, ve kterém soutěžilo sedm týmů rozdělených do dvou skupin. Naši žáci byli rozlosováni do skupiny A, v které hrály čtyři týmy. Prvním soupeřem našich hráčů se stala ZŠ Hostinné. V tomto zápase se, bohužel, ukázala nesehranost a nepozornost našich žáků, kdy při posledním střídání zůstalo na hřišti sedm hráčů v poli. Zápas skončil prohrou našich žáků 2:4. Trenérka družstva Mgr. Michaela Mědílková pro další zápas sestavila novou první formaci, ve které se stal centrem nejlepší střelec týmu Filip Čáp. Útočná křídla mu dělali primáni Jakub Kužel a Matyáš Gebouský, který předvedl výbornou práci i v obraně, kam se spolehlivě vracel. Výbornou obranu, díky které neměl dva zápasy téměř žádnou práci brankář Dominik Morávek, zajistili Vítek Hron a Matěj Pešek. Druhý zápas proti ZŠ a MŠ Špindlerův Mlýn žáci gymnázia vyhráli 5:1. I třetí zápas proti ZŠ Rudník gymnazisté vyhráli 10:1. V tomto zápase druhá formace obdržela gól vteřinu před koncem první poloviny zápasu, ale svou reputaci napravila desátým gólem do branky soupeře, který vsítil útočník druhé formace Šimon Jiran. Z druhého místa ve skupině naši žáci postupovali do play-off, kde se střetli se ZŠ Školní Vrchlabí. Skvělé zákroky v tomto zápase předvedl soupeřem velmi tvrdě atakovaný brankář Dominik Morávek, který do té doby neměl mnoho práce. Bohužel, i přes obrovské nasazení našich hráčů tento zápas skončil prohrou 3:2. Zápas o třetí místo náš tým zvládl bravurně, když za pouhých osm minut porazil ZŠ Hostinné 4:1.


Umístění  ve sportovních soutěžích AŠSK 2014/2015

Tradičně a v posledních letech velmi úspěšně se žáci naší školy účastní postupových soutěží Asociace školních sportovních klubů ČR. Největšího úspěchu dosáhly stolní tenistky, které suverénně postoupily do krajského kola, kde obsadily třetí místo. Ve školním roce 2014/2015 jsme zatím dosáhli následujících umístění:


Okresní kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 1. místo a postup do krajského kola, kat. V chlapci - 3. místo.
Krajské kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 3. místo.


Okrsková kola ve florbale: kat. III dívky - 4. místo, kat. IV dívky - 2. místo a postup do okresního kola, kat. III chlapci - 4. místo,kat. IV chlapci - 1. místo a postup do okresního kola.
Okresní kola ve florbale: kat. IV dívky - 5. - 6. místo, kat. IV chlapci - 7. - 8. Místo.


Okresní kolo v minifotbale: kat. IV chlapci - 5. - 6. místo.
Okrskové kolo v halové kopané: kat. III chlapci - 3. místo. kat. IV chlapci - 1. místo a postup do okresního finále.


Vysvětlivky: Kategorie III – žáci 6. a 7. tříd (prima, sekunda). Kategorie IV – žáci 8. a 9. tříd (tercie, kvarta). Kategorie V – žáci SŠ.


Stolni-tenis-raketa_thmb Soutěže ve stolním tenise - kat. V
Čtyři chlapecká a tří dívčí družstva se 24. září střetla v okresním kole ve stolním tenise středních škol. Turnaj uspořádal Školní sportovní klub při Gymnáziu a SOŠ Hostinné v místní sokolovně. V kategorii chlapců si postup do krajského finále vybojoval tým SPŠ Trutnov, reprezentanti Gymnázia a SOŠ Hostinné obsadili třetí místo. Podstatně lépe se vedlo dívkám, které obhájily pohár pro vítěze okresního kola. V krajském finále v Jičíně děvčata vybojovala bronzovou pozici.


Okrskové kolo ve florbale – chlapci
Také pro chlapeckou kategorii uspořádal ŠSK při ZŠ KK Hostinné okrskové kolo ve florbale. V silné konkurenci obsadili mladší žáci (prima, sekunda) čtvrté místo. Svou nadvládu z posledních let potvrdili starší žáci (tercie, kvarta), kteří v tabulce sedmi týmů vybojovali první místo a postoupili do okresního finále.  Martin Vlášek

Okrskové kolo ve florbale – dívky
V pátek 24. 10. 2014 se děvčata naší školy zúčastnila okrskového kola ve florbalu. Turnaj se konal v místní sportovní hale za velmi dobré atmosféry a organizace. Děvčata kategorie III. (prima, sekunda) po velkém boji na nájezdy skončila na 4. místě. Děvčata kategorie IV. (tercie, kvarta) se k naší radosti umístila na hezkém 2. místě, které jim zajistilo postup do okresního finále. Všem dívkám za jejich účast děkuji. Pavlína Aerts


AŠSK

Umístění  ve sportovních soutěžích AŠSK 2013/2014
Okrskové kolo v minikopané kat. IV chlapci - 5. místo
Okresní kolo ve stolním tenise kat. VI dívky - 1. místo
postup do krajského finále
Okresní kolo ve stolním tenise kat. VI chlapci - 3. místo
Okrskové kolo ve florbale kat. IV (dívky - 2. místo
postup do okresního kola (
Okrskové kolo ve florbale kat. III dívky - 3. místo
Okrskové kolo ve florbale kat. III chlapci - 1. místo
postup do okresního kola
Okrskové kolo ve florbale kat. IV chlapci - 4. místo
Krajské kolo ve stolním tenise kat. VI dívky - 4. místo
Okresní kolo ve florbale kat. III chlapci - 3. místo 
Okresní kolo ve florbale kat. IV dívky - 7. - 8. místo
Okrskové kolo v halové kopané kat. III chlapci - 2. místo
postup do okresního kola
Okresní kolo ve stolním tenise kat. V dívky - 1. místo
postup do krajského kola
Okresní kolo ve stolním tenise kat. V chlapci - 3. místo
Okrskové kolo v halové kopané kat. IV chlapci - 4. místo
Krajské kolo ve stolním tenise kat. V  dívky - 2. místo
Okrskové kolo ve vybíjené kat. II dívky - 2. místo
postup do okresního kola
Okrskové kolo ve vybíjené kat. II chlapci - 1. místo
postup do okresního kola
Okrskové kolo v malé kopané kat. III chlapci - 2. místo
postup do okresního kola
Běh za zdravé Hostinné (všechny třídy)


Florbalové utkání OKTÁVA vs. UČITELÉ
V pondělí 28. dubna se uskutečnil tradiční sportovní souboj mezi maturanty a učiteli Gymnázia a SOŠ Hostinné. Po několika letech bojů pod vysokou sítí si tentokrát maturanti určili, že vyzvou učitele ve florbalovém utkání. Po dramatickém průběhu nakonec skončil zápas smírně 7:7. Za maturanty se trefil šestkrát Štěpán Svoboda, jednu branku přidala Denisa Halíková, na druhé straně vsítil první branku učitelů Petr Beránek, dalších šest přesných zásahů přidal Martin Vlášek.

Okresní kolo v malé kopané
Dalšího výrazného úspěchu dosáhli žáci Gymnázia a SOŠ Hostinné v postupových soutěžích AŠSK. Nejprve si druhým místem v okrskovém kole zajistili právo účasti v okresním finále, ve kterém na umělé trávě v Trutnově nenašli přemožitele a celý turnaj v malé kopané kat. IV. suverénně ovládli. Vítězstvím si zajistili postup do krajského kola. Školu reprezentovali: Daniel Jelínek, Šimon Hančovský, Josef Parasič, Dominik Hudček, Vojtěch Khol, Matěj Křížek, Libor Laba, Tomáš Leder, Jakub Schober a Tomáš Filip.

FEMINA CUP 2013
Ve středu 3. dubna se studentky Gymnázia a SOŠ Hostinné zúčastnily okresního kola v halové kopané Femina Cup 2013. V konkurenci šesti týmů dosáhly opět výborného umístění, když obsadily druhé místo. V úvodním zápase narazily reprezentantky školy na soupeřky s VOŠZ a SZŠ Trutnov a výhrou 3:1 si zajistily postup do semifinále. Ve druhém zápase ve skupině šetřily síly a podlehly SOŠ OOM Malé SVatoňovice A 0:3. V semifinále je čekal nepříjemný soupeř z Gymnázia Trutnov. V základní hrací době skončilo utkání bez branek a o postupu fotbalistek Gymnázia a SOŠ Hostinné rozhodl až penaltový rozstřel. V dramatickém finále se tým potkal opět s výběrem SOŠ z Malých Svatoňovic. Na hřišti se odehrával opravdový boj mnohdy na hranici pravidel. Po brance Lucky Ponocné bylo prvenství blízko, ale Svatoňovice v poslední minutě srovnaly a na penalty vyhrály 5:4. Na prvenství z roku 2011 navázaly fotbalistky Gymnázia a SOŠ Hostinné tentokrát druhým místem. Školu reprezentovaly: Pavla Šusová, Vendula Hančovská, Tereza Holomičková, Lucie Ponocná, Nikola Krausová, Lenka Kučerová a Eliška Janoušová. Vedoucí družstva: Martin Vlášek


Úspěchy žáků a studentu ve sportovních soutěžích 2012/2013
Okresní kolo v malé kopané kat. IV chlapci - 1. místo
(postup do krajského kola)
Okresní kolo v halové kopané kat. V dívky FEMINA CUP - 2. místo
Okrskové kolo v přehazované kat. III dívky - 5. místo
Okrskové kolo ve vybíjené kat. III dívky - 4. místo
Okrskové kolo ve vybíjené kat. III chlapci - 4. místo
Okresní kolo ve stolním tenise kat. III chlapci - 2. místo
Okresní kolo ve stolním tenise kat. V. chlapci - 1. místo
(postup do krajského finále)
Okresní kolo ve stolním tenise kat. V. dívky - 1. místo
(postup do krajského finále)
Krajské kolo ve stolním tenise kat. V. dívky - 3. místo
Okrskové kolo Orion Florbal Cupu kat. III. - 3. místo
Okrskové kolo Orion Florbal Cupu kat. IV. - 7. místo
Okrskové kolo v halové kopané kat. III. - 3. místo
Okrskové kolo v halové kopané kat. IV. - 2. místo
(postup do okresního finále)
Okresní kolo v halové kopané kat. IV. - 2. místo
Okresní přebor v šachu SŠ - 4. místo


Umístění družstev v soutěžích AŠSK ve školním roce 2011/2012
Dívky

Okrskové kolo v přehazované (sekunda) – 3. místo
Okrskové kolo ve vybíjené (prima) – 3. místo
Okresní kolo ve stolním tenise (kat. III) – 1. místo
Okresní kolo ve stolním tenise (kat. VI. B) – 1. místo
Okresní kolo O pohár ministra školství v basketbale (kat. V) – 4. místo
Okresní kolo ve volejbale (kat. V) – 7. místo

Chlapci

Okrskové kolo ve vybíjené (prima) – 5. místo
Okresní kolo ve stolním tenise (kat. VI.B) – 5. místo
Okresní kolo ve stolním tenise (kat. III) – 3. místo
Okresní kolo ve stolním tenise (kat. V) – 1. místo
Krajské kolo ve stolním tenise (kat. V) – 2. místo
Okresní přebor v šachu (kat. V) – 1. místo
Krajské kolo v přeboru v šachu (kat. V) – 6. místo
Okrskové kolo Orion florbal Cup (kat. III) – 4. místo
Okrskové kolo Orion florbal Cup (kat. IV) – 1. místo
Okresní kolo Orion florbal Cup (kat. IV) – 5 – 8. místo
Okrskové kolo v halové kopané (kat. IV) – 4. místo
Okrskové kolo v halové kopané (kat. III) – 6. místo
Okresní kolo ve volejbale (kat. V) – 7. místo
Okresní kolo v halové kopané (kat. V) – 8. místo
Okresní kolo ve florbale (kat. V) – 7. místo

Běh naděje (všechny třídy)