Partnerská škola

Partnerská škola Gymnasium Landau a.d.Isar

Nejpřitažlivější částí výuky německého jazyka je pro studenty bezesporu výměnný program. Gymnázium a Střední odborná škola Hostinné našly svého partnera pro výměnu v bavorském městečku Landau a.d. Isar.

První kontakty byly navázány přibližně v roce 1992 a brzy nato strávili první odvážní hostinští studenti jeden týden v německých rodinách. V součastné době probíhá výměna ve dvouletém intervalu. Jeden školní rok cestujeme my do Landau a v dalším roce na oplátku hostíme německou skupinu u nás. Do programu se tedy nezapojují pouze samotní studenti, ale celé jejich rodiny, které se na necelý týden rozrostou o jednoho člena. A není to vždy právě jednoduchá situace, když v rámci jedné rodiny nemluví všichni stejným jazykem.

Myslím, že právě na tomto místě je vhodné odbočit trochu od tématu, a zpětně poděkovat všem obětavým rodičům, kteří věnovali část svého soukromí a dobrovolně přijali na jeden týden dosvého života jistou dávku chaosu. Většina určitě své „oběti“ nelitovala. Vždyť to, co přinesou našim dětem tato setkávání „na vlastní kůži“, je přece k nezaplacení. Není to přínos pouze pro samotný předmět cizí jazyk, ale jsou to především cenné zkušenosti a krásné zážitky pro život.

Fotogalerie pobytu studentů Gymnázia Landau v Hostinném.

Naši studenti v Landau 2007.

Nemocnice_www