Zahraniční projekty

Fotogalerie školy

Videa školy

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

27.6. - klasifikační porada
27.-28.6. - výuka ve virtuální realitě
29.6. - den ochrany obyvatel
30.6. - vydávání vysvědčení

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Partnerská škola

Partnerská škola Gymnasium Landau a.d.Isar

Nejpřitažlivější částí výuky německého jazyka je pro studenty bezesporu výměnný program. Gymnázium a Střední odborná škola Hostinné našly svého partnera pro výměnu v bavorském městečku Landau a.d. Isar.

První kontakty byly navázány přibližně v roce 1992 a brzy nato strávili první odvážní hostinští studenti jeden týden v německých rodinách. V součastné době probíhá výměna ve dvouletém intervalu. Jeden školní rok cestujeme my do Landau a v dalším roce na oplátku hostíme německou skupinu u nás. Do programu se tedy nezapojují pouze samotní studenti, ale celé jejich rodiny, které se na necelý týden rozrostou o jednoho člena. A není to vždy právě jednoduchá situace, když v rámci jedné rodiny nemluví všichni stejným jazykem.

Myslím, že právě na tomto místě je vhodné odbočit trochu od tématu, a zpětně poděkovat všem obětavým rodičům, kteří věnovali část svého soukromí a dobrovolně přijali na jeden týden dosvého života jistou dávku chaosu. Většina určitě své „oběti“ nelitovala. Vždyť to, co přinesou našim dětem tato setkávání „na vlastní kůži“, je přece k nezaplacení. Není to přínos pouze pro samotný předmět cizí jazyk, ale jsou to především cenné zkušenosti a krásné zážitky pro život.

Fotogalerie pobytu studentů Gymnázia Landau v Hostinném.

Naši studenti v Landau 2007.