Předmětové soutěže a olympiády

Žáci v soutěžích a olympiádách
Zeměpis: Žáci Gymnázia a SOŠ Hostinné úspěšně reprezentují školu v předmětových soutěžích. První místo v okresním kole a postup do krajského finále slaví historicky nejúspěšnější reprezentant školy v Zeměpisných olympiádách Jan Papoušek z oktávy. Český jazyk: Postup do krajského kola v Olympiádě z českého jazyka vybojoval v kategorii středních škol jeho spolužák Petr Klug, obrovský úspěch a další postupovou pozici podpořil čtvrtým místem Lukáš Jiřička z kvinty. V kategorii základních škol vybojovala v konkurenci více než padesáti žáků Anna Papoušková (kvarta) šesté místo. Anglický jazyk: Vynikajících umístění dosáhli zástupci školy také v okresním kole Olympiády z anglického jazyka SŠ. Denis Tyle (septima) skončil pátý a Lukáš Jiřička (kvinta) osmý. V kategorii víceletých gymnázií obsadila Alžběta Sahánková třetí místo. Biologie: Nejlepším řešitelem Přírodovědného klokana v kategorii Junior se v trutnovském okrese stala Ivana Petřinová z kvinty. Do okresního kola v Biologické olympiádě v kategorii prima a sekunda postoupily Aneta Václavíková, Adéla Jirková a Ráchel Magdalena Švábová. V kategorii tercie a kvarta budou školu reprezentovat Matyáš Klázar, Kateřina Karlíková a Jakub Ciler. Dějepis: Gymnázium a SOŠ Hostinné uspořádalo okresní kolo Dějepisné olympiády. V silné konkurenci obsadil Štěpán Marek deváté místo, Jonáš Kubík byl čtrnáctý a Vratislav Šimek šestnáctý. Sport: Dalšího cenného úspěchu dosáhli reprezentanti školy ve sportovních soutěžích AŠSK. V okrskovém kole si fotbalisté z tercie a kvarty s přehledem zajistili postup do okresního finále v halové kopané, které se odehraje v březnu v Trutnově.


SPORT

Tradičně a v posledních letech velmi úspěšně se žáci naší školy účastní postupových soutěží Asociace školních sportovních klubů ČR. Největšího úspěchu dosáhly stolní tenistky, které suverénně postoupily do krajského kola, kde obsadily třetí místo. Ve školním roce 2014/2015 jsme zatím dosáhli následujících umístění: Okresní kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 1. místo a postup do krajského kola. kat. V chlapci - 3. místo. Krajské kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 3. místo. Okrsková kola ve florbale: kat. III dívky - 4. místo, kat. IV dívky - 2. místo a postup do okresního kola, kat. III chlapci - 4. místo, kat. IV chlapci - 1. místo a postup do okresního kola. Okresní kola ve florbale: kat. IV dívky - 5. - 6. místo, kat. IV chlapci - 7. - 8. Místo. Okresní kolo v minifotbale: kat. IV chlapci - 5. - 6. místo. Okrskové kolo v halové kopané: kat. III chlapci - 3. místo. Vysvětlivky: Kategorie III – žáci 6. a 7. tříd (prima, sekunda). Kategorie IV – žáci 8. a 9. tříd (tercie, kvarta). Kategorie V – žáci SŠ.

Logo_abc

Kontaktní údaje

Krkonošské gymnázium
a Střední odborná škola
Vrchlabí - Hostinné
Komenského 586
543 01 Vrchlabí
IČ: 60153245

Pracoviště Hostinné:
Horská 309
543 71 Hostinné
tel: 499 441 442
email: info@gymhost.cz

Studijní obory

Gym_www

Sos_www

Osetr_www

Úspěchy žáků

Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.


Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.


Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.


V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.


Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.


Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.


Daniel Havelka obsadil v roce 2018 2. místo v krajském kole Geologické olympiády a postoupil do celostátního kola.