Předmětové soutěže a olympiády

Žáci v soutěžích a olympiádách
Zeměpis: Žáci Gymnázia a SOŠ Hostinné úspěšně reprezentují školu v předmětových soutěžích. První místo v okresním kole a postup do krajského finále slaví historicky nejúspěšnější reprezentant školy v Zeměpisných olympiádách Jan Papoušek z oktávy. Český jazyk: Postup do krajského kola v Olympiádě z českého jazyka vybojoval v kategorii středních škol jeho spolužák Petr Klug, obrovský úspěch a další postupovou pozici podpořil čtvrtým místem Lukáš Jiřička z kvinty. V kategorii základních škol vybojovala v konkurenci více než padesáti žáků Anna Papoušková (kvarta) šesté místo. Anglický jazyk: Vynikajících umístění dosáhli zástupci školy také v okresním kole Olympiády z anglického jazyka SŠ. Denis Tyle (septima) skončil pátý a Lukáš Jiřička (kvinta) osmý. V kategorii víceletých gymnázií obsadila Alžběta Sahánková třetí místo. Biologie: Nejlepším řešitelem Přírodovědného klokana v kategorii Junior se v trutnovském okrese stala Ivana Petřinová z kvinty. Do okresního kola v Biologické olympiádě v kategorii prima a sekunda postoupily Aneta Václavíková, Adéla Jirková a Ráchel Magdalena Švábová. V kategorii tercie a kvarta budou školu reprezentovat Matyáš Klázar, Kateřina Karlíková a Jakub Ciler. Dějepis: Gymnázium a SOŠ Hostinné uspořádalo okresní kolo Dějepisné olympiády. V silné konkurenci obsadil Štěpán Marek deváté místo, Jonáš Kubík byl čtrnáctý a Vratislav Šimek šestnáctý. Sport: Dalšího cenného úspěchu dosáhli reprezentanti školy ve sportovních soutěžích AŠSK. V okrskovém kole si fotbalisté z tercie a kvarty s přehledem zajistili postup do okresního finále v halové kopané, které se odehraje v březnu v Trutnově.

SPORT

Tradičně a v posledních letech velmi úspěšně se žáci naší školy účastní postupových soutěží Asociace školních sportovních klubů ČR. Největšího úspěchu dosáhly stolní tenistky, které suverénně postoupily do krajského kola, kde obsadily třetí místo. Ve školním roce 2014/2015 jsme zatím dosáhli následujících umístění: Okresní kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 1. místo a postup do krajského kola. kat. V chlapci - 3. místo. Krajské kolo ve stolním tenise: kat. V dívky - 3. místo. Okrsková kola ve florbale: kat. III dívky - 4. místo, kat. IV dívky - 2. místo a postup do okresního kola, kat. III chlapci - 4. místo, kat. IV chlapci - 1. místo a postup do okresního kola. Okresní kola ve florbale: kat. IV dívky - 5. - 6. místo, kat. IV chlapci - 7. - 8. Místo. Okresní kolo v minifotbale: kat. IV chlapci - 5. - 6. místo. Okrskové kolo v halové kopané: kat. III chlapci - 3. místo. Vysvětlivky: Kategorie III – žáci 6. a 7. tříd (prima, sekunda). Kategorie IV – žáci 8. a 9. tříd (tercie, kvarta). Kategorie V – žáci SŠ.