Účast studentů školy

Veřejná sbírka Bílá pastelka
14. října 2015 se žákyně druhého ročníku SOŠ budou účastnit jako dobrovolnice veřejné sbírky Bílá pastelka, která  se koná na podporu nevidomých v České republice u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole. Sbírku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Výtěžek pak jde na výukové programy pro zrakově postižené, aby mohli i přes své postižení žít samostatný a nezávislý život. Mgr. Doubrava Dřízhalová

Sbírka Světluška
Ve dnech 8. - 10. září 2015 se jako každoročně studenti oboru sociální činnost zapojili do organizace pro sbírku Světluška. Sbírku pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Tentokráte se zapojili studenti a studentky třídy 2.S jmenovitě: Pavlína Chlumáková, Tran Phan Anh, Veronika Vohnická, Patricie Srnská, Martina Bartoníčková a Dominik Tůma. Sbírka byla uskutečněna v Hostinném a okolí s celkovým výtěžkem 4159,- Kč. Koupí sbírkových předmětů bylo přispěno na přímou pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým z celé České republiky. "Děkuji za pomoc uvedeným studentům a všem dárcům, kteří pomohli rozzářit svět nevidomých," Pavlína Aerts.

Bílá pastelka
15. října 2014 se žákyně druhého ročníku střední odborné školy zúčastnily jako dobrovolnice veřejné sbírky Bílá pastelka, která se koná na podporu nevidomých v České republice u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole. Sbírku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Výtěžek akce putuje na výukové programy pro zrakově postižené, aby mohli i přes své postižení žít samostatný a nezávislý život.

Sbírka Světluška
Ve dnech 8. - 12. září 2014 realizovaly žákyně 3. ročníku oboru sociální činnost Eliška Červená, Kateřina Pacáková, Kristýna Zákostelnová, Pavla Šusová, Olga Růžičková a Karolína Vrablíková sbírku Světluška, kterou každoročně pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Sbírka byla uskutečněna v Hostinném a okolí s celkovým výtěžkem 6435,- Kč. Koupí sbírkových předmětů bylo přispěno na přímou pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým z celé České republiky.

Děkuji za pomoc uvedeným žákyním a všem dárcům, kteří pomohli rozzářit svět nevidomých.

Vložila Jana Lebedinská