Volitelné předměty

Žáci v průběhu studia plní dle zájmu a aktuálního ŠVP volitelné předměty.

Gymnázium - volitelné předměty

3. ročník (septima) - 4 hodiny týdně

4. ročník (oktáva) - 4 hodiny týdně

Seminář společensko-vědní

Seminář biologicko-chemický

Seminář matematicko-fyzikální

Seminář psychologický

Business English

Zeměpisný seminář

Seminář českého jazyka a literatury

ŠOŠ - volitelné předměty

4. ročník - 4 hodiny týdně

Seminář z cizích jazyků

Seminář českého jazyka a literatury

Změna volitelného předmětu může být žákovi povolena na základě žádosti. Se změnou volitelného předmětu (VP) musí souhlasit vyučující nového VP a vedení školy, žák ji dá na vědomí vyučujícímu stávajícího VP. Žádost o změnu VP odevzdá žákyně či žák zástupkyni ředitele. Dokud není žádost vyřízena, nemůže žák ani žákyně změnit VP (seminář). V případě povolení změny VP určí vedení školy termín vykonání případné rozdílové zkoušky eventuálně zkoušky na doplnění klasifikace.

Pravidla změny VP:

Změny VP do 14 dnů od zahájení výuky: změnu VP je možno povolit bez písemné žádosti pouze po konzultaci s vyučujícími a vedením školy.

Změny po tomto termínu: lze realizovat na základě písemné žádosti. Vyučující stanoví rozdílovou zkoušku za probranou část učiva. Po 31.10. již změny VP v 1. pololetí nebudou možné.

Další změny je možné realizovat pouze u VP v nematuritním ročníku (septima) na začátku 2. pololetí, a to nejpozději do 15. března. Podmínkou je vykonání rozdílové zkoušky za 1. pololetí a případně následné zkoušky na doplnění klasifikace za 2. pololetí. V maturitním ročníku nelze VP po 31. 10. již změnit.