Webová aplikace Bakaláři

Videa školy

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

15.12. - společenský večer kvinty (téma Pomáda)
21.12. - vánoční besídka školy
22.12. - ředitelské volno
23.12. - 2.1. - vánoční prázdniny
16.1. - den otevřených dveří
31.1. - vydávání vysvědčení
2.2. - pololetní prázdniny
9.3. - maturitní a absolventský ples školy

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Výměnné pobyty studentů

Studenti z Landau opět v Hostinném

Tradiční výměnný pobyt studentů gymnázia z německého Landau se uskutečnil v týdnu od 16. – 20. 9. 2013. V pondělí odpoledne jsme naše přátele po dlouhé a namáhavé cestě uvítali před budovou školy, kde jsme si je rozebrali a přijali každý do své rodiny. Díky malým pozornostem a dárečkům jsme se rychle sžili a přijali je jako dočasné spolužáky a kamarády.

Úterního rána jsme časně ráno vyrazili za prohlídkou přehrady Les Království, pochlubili jsme se barokním zámkem Kuks, jehož jedinečnost nám průvodce přiblížil v německém jazyce, čehož jsme si velice cenili. Naše cesta pokračovala do centra Hradce Králové. První společný večer jsme strávili každý po svém různými aktivitami v rodinách.

Středeční ráno jsme zahájili společnými vyučovacími hodinami na naší škole. Přátele jsme provedli po budově a odborných učebnách. Obrovský úspěch sklidila i svačina, ke které jsme připravili typicky české jídlo – chlebíčky. Pan Ing. Petr Chmelík, místostarosta města, naši návštěvu oficiálně přivítal ve Františkánském klášteře, kde jsme si prohlédli expozici muzea a GAU. Následoval chutný oběd ve školní jídelně. Odpoledne patřilo opět samostatnému programu v rodinách a vzájemné konverzaci v německém jazyce.

Ve čtvrtek ráno jsme za sychravého počasí společně vyrazili k Jičínu. Na hradě Kosti nám kromě průvodce dělala společnost i hejna netopýrů, zejména v mučírně a černé kuchyni. Valdštejnská brána Jičína nás přivítala deštěm a pořádnou zimou. Prohlédli jsme si opět historické jádro města. Večer se nesl v duchu sportu a zábavy ve sportovním areálu a restauraci Techtex. Uvolněná atmosféra a sportovní aktivity nás na závěr pobytu sblížily a zároveň předznamenaly blížící se loučení.

V pátek ráno jsme se před školu loučili s našimi německými kamarády menšími dárečky a poděkováním za příjemně strávený týden. Šťastnou cestu domů!

Výměnný pobyt nám přinesl mnoho krásných dojmů a zážitků, které v nás budou ještě dlouho přežívat. Nyní se budeme těšit na další výměnný pobyt, na který pojedeme do Landau tentokrát my.

studenti sexty