Výměnné pobyty studentů

Studenti z Landau opět v Hostinném

Tradiční výměnný pobyt studentů gymnázia z německého Landau se uskutečnil v týdnu od 16. – 20. 9. 2013. V pondělí odpoledne jsme naše přátele po dlouhé a namáhavé cestě uvítali před budovou školy, kde jsme si je rozebrali a přijali každý do své rodiny. Díky malým pozornostem a dárečkům jsme se rychle sžili a přijali je jako dočasné spolužáky a kamarády.

Úterního rána jsme časně ráno vyrazili za prohlídkou přehrady Les Království, pochlubili jsme se barokním zámkem Kuks, jehož jedinečnost nám průvodce přiblížil v německém jazyce, čehož jsme si velice cenili. Naše cesta pokračovala do centra Hradce Králové. První společný večer jsme strávili každý po svém různými aktivitami v rodinách.

Středeční ráno jsme zahájili společnými vyučovacími hodinami na naší škole. Přátele jsme provedli po budově a odborných učebnách. Obrovský úspěch sklidila i svačina, ke které jsme připravili typicky české jídlo – chlebíčky. Pan Ing. Petr Chmelík, místostarosta města, naši návštěvu oficiálně přivítal ve Františkánském klášteře, kde jsme si prohlédli expozici muzea a GAU. Následoval chutný oběd ve školní jídelně. Odpoledne patřilo opět samostatnému programu v rodinách a vzájemné konverzaci v německém jazyce.

Ve čtvrtek ráno jsme za sychravého počasí společně vyrazili k Jičínu. Na hradě Kosti nám kromě průvodce dělala společnost i hejna netopýrů, zejména v mučírně a černé kuchyni. Valdštejnská brána Jičína nás přivítala deštěm a pořádnou zimou. Prohlédli jsme si opět historické jádro města. Večer se nesl v duchu sportu a zábavy ve sportovním areálu a restauraci Techtex. Uvolněná atmosféra a sportovní aktivity nás na závěr pobytu sblížily a zároveň předznamenaly blížící se loučení.

V pátek ráno jsme se před školu loučili s našimi německými kamarády menšími dárečky a poděkováním za příjemně strávený týden. Šťastnou cestu domů!

Výměnný pobyt nám přinesl mnoho krásných dojmů a zážitků, které v nás budou ještě dlouho přežívat. Nyní se budeme těšit na další výměnný pobyt, na který pojedeme do Landau tentokrát my.

studenti sexty