Zahraniční projekty

Videa školy

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

26.-27.10. - podzimní prázdniny
14.11. - čtvrtletní porada
14.11. - třídní schůzky
30.11. - den otevřených dveří

9.3. - maturitní a absolventský ples školy

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.

Praxe v Německu

Zprávy z Německa
V neděli 11. října jsme odjeli vlakem na zahraniční praxi do Německa. Po příjezdu do cílového města Waldshut - Tiengen jsme se ubytovali a byli příjemně uvítáni v partnerské škole Justus - Liebig - Schule Waldshut. První den jsme se rozjeli na svá pracoviště, kde jsme se seznámili s chodem zařízení. Od pondělí do pátku docházíme na praxi a víkendy trávíme dle svých nápadů nebo v doprovodu německého učitele. Máme za sebou výlet k Bosensee a do Sea - lifu (vodního světa). Následující víkend nás čeká aquapark. Zdravíme všechny, zase napíšeme. Bis bald! Červená Eliška, Peřinová Nicole, Vrablíková Karolína, Hák Petr, Tesárková Kristýna a Gracíková Klára
12064138_1199817643362287_1785169918_n12166403_1200839319926786_121320912_n

Zahraniční praxe Střední odborné školy
Gymnázium a SOŠ Hostinné je jednou ze sedmi škol v ČR, které pro rok 2015 uspěly s přihláškou do projektu Erasmus+, který získáva finanční prostředky pro koordinaci a organizaci zahraničních odborných stáží.

Skupina šesti žákyň oboru sociální činnost, Lucie Ponocná, Eliška Červená, Lenka Kučerová, Tereza Holomičková, Hana Pitrmucová a Karolína Vrablíková, se zúčastnila třítýdenní odborné praxe v německém Waldshut-Tiengen. Praxe byla finančně podpořena programem EU Leonardo da Vinci a Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem.

Logo_tandem_jpg I4kgpzm0ayofm-_dkbsq4_8rdn-8iixevcallrtgwjxcqa-wyah5zd6tgldkoyxdz8wyz1e

Z deníku žákyň:

Svou cestu jsme zahájily 8. 3. ve 23 hodin v Hostinném, kdy jsme svá zavazadla naložily do auta, rozloučily se s rodinami a vydaly se na cestu. S panem učitelem R. Švábem, který s námi v Německu zůstal i první týden. Náš cíl bylo městečko Waldshut-Tiengen v Bádensku-Württembersku, poblíž švýcarských hranic.

Cesta trvající 11 hodin končí a my jsme na místě. Po krátkém přivítání panem ředitelem ve škole se jdeme ubytovat do bytu na kraji města. Po chvilce odpočinku si jdeme prohlédnout městečko a hlavně vlakové nádraží, odkud budeme denně dojíždět na praxi. Po prohlídce města se vracíme, vybalujeme si kufry a vaříme svou první společnou večeři.

Ráno už vstáváme v 5 hodin a chystáme se na svůj první pracovní den. Jsme rozdělené do dvou skupin. Jedna dojíždí do vedlejšího města Tiengenu, druhá do blízkého domova seniorů v Laufenburgu. Pracovní dobu máme od 7 do 13 hodin. Staráme se zde o uživatele od ranní hygieny, dokrmování, až po volnočasové aktivity.

O víkendu jedeme do Zürichu, kde navštěvujeme ZOO a památky města. Jdeme se také podívat ke švýcarským vodopádům, nejvyšším v Evropě. V neděli pak navštěvujeme aquapark ve Schwarzwaldu. Od pondělí jsme opět v pracovním procesu v sociálních zařízeních.

Následující víkend vyrážíme na místní diskotéku. Zbytek víkendu odpočíváme. Začíná nám poslední týden praxe, kterou jsme si tak oblíbili. V pátek se loučíme se všemi spolupracovníky a jdeme balit. Poslední večer si užíváme ve víru zábavy. Ráno dobalujeme a o půl osmé vyrážíme směrem Čechy. Kolem šesté navečer přijíždíme do Hostinného.

Zařízení, ve kterých jsme pracovaly, nám nabídla možnost letní brigády. Pobyt byl báječný a získaly jsme cenné zkušenosti.

Zapsaly Eliška Červená a Karolína Vrablíková, studentky 2.S