Webová aplikace Bakaláři

Videa školy

Aktuální projekt EU

Plakat_m

Gymnázium a SOŠ Hostinné se zapojilo do projektu na zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

ICT ve výuce

Naše škola se zapojila do projektu ICT ve výuce. Informace zde.

Počítadlo návštěv

Loga

Gymnázium a SOŠ Hostinné
Horská 309, 543 71 Hostinné
50.5410753N, 15.7257303E
Fc

Logo_2

Plán akcí

19. 4. - Den Země
27. 4. - Majáles

Největší úspěchy žáků

• Největšího úspěchu dosáhla v roce 2001 Martina Pičmanová, která z Mezinárodní biologické olympiády INEPO v Turecku přivezla 1. místo.
  • Největšího sportovního úspěchu dosáhli stolní tenisté, když v se roce 2008 probojovali až do republikového finále, kde v konkurenci 14 týmů skončili na 8. místě.
  • Žáci gymnázia maturující v roce 2015 vyhráli v roce 2012 celostátní soutěž Čtení pomáhá a odměnou jim byl zájezd na Mallorcu.
  • V roce 2004 obsadila Michaela Mědílková 9. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti v kategorii Historie.
  • Jan Papoušek vybojoval v roce 2011 4. místo v celostátním kole Zěmepisné olympiády. V roce 2015 obsadil mezi nejlepšími zeměpisáři v republice 16. místo.
  • Lukáš Jiřička se v roce 2015 probojoval mezi nejlepší žáky v Olympiádě v českém jazyce. V republikovém kole obsadil dělenou 11. pozici.
  • Daniel Havelka obsadil v roce 2018 2. místo v krajském kole Geologické olympiády a postoupil do celostátního kola.

Deník z Velké Británie

Deník ze zájezdu do Velké Británie
píše Matěj Voňka
DEN 1
Studenti v Anglii trénují na maraton
V poledních nedělních hodinách se studenti vydali na celodenní cestu do Velké Británie. Ihned po příjezdu do Londýna začala jejich trasa přes Greenwich park k zrekonstruované lodi Cutty Sark, okusili dobrodružství Londýnské městské dopravy k Big Benu, odkud si přes Temži vyfotili London Eye a budovu parlamentu. Dále došli na území opactví Westminster se sochou Winstona Churchilla. Dále pokračovali ulici White Hall, zastavili u Downing Street No. 10 a zastihli výměnu stráží. Jejich cesta pokračovala k Buckinghemskému paláci. The Mall je dovedla k oblouku admirality a na Trafalgar square, kde si prohlédli národní galerii. Dále pokračovali na Leicester Square, Čínskou čtvrť Soho, Covent Garden, Picadelli circus a nakonec metrem dojeli k O2 Aréně, kde na ně čekal autobus, aby je dovezl do Brightonu k hostitelským rodinám.
"And it was beautiful.''
DEN 2
Druhý den začal probuzením v hostitelských rodinách, odkud se studenti vypravili do školy. Ve škole byli velice příjemní učitelé s úsměvem na tváři. Po zábavné výuce se studenti vydali autobusem na známé pobřeží Beachy Head. Den zakončili v Eastbourne, kde bylo největší zábavou nakupování v Primarku.
"Very exciting."

DEN 3
Třetí den provázelo nádherné počasí, studenti se opět vydali do školy. Učitelé vzali studenty na výlet po okolí Shorehamu. Když ukončili výuku čekal na ně autobus, který je zavezl k Sealife center, kde si mohli prohlídnout akvária s mořskými živočichy. Někteří studenti okusili fish and chips a jiní teplotu britského moře. Po té vyrazili do ulic Brightonu. Začátkem byla ulice North Street s Royal Palace a zpáteční cesta k autobusu vedla uličkou The Lanes. "So much chiling"

DEN 4
Čtvrtý den byl dnem ukončení výuky v anglických školách. Studenti dostali památeční certifikát za absolvování anglického kurzu. Po rozloučení s velmi hodnými učiteli se studenti vypravili na Hever Castle. Na hradě čekala všechny zajímavá prohlídka. Studenti se dozvěděli spoustu informací o hradu, o jeho majitelích a prošli se jeho zahradami. "Lovely daffodils."

DEN 5
Brzké stávání a trochu deště provázelo ráno posledního dne na území Velké Británie. Po rozloučení se svými hostitelskými rodinami se studenti vydali do Londýna, kde je již přivítalo slunečné počasí. Prohlídku zahájili plavbou na lodi do stanice London Bridge. Všichni prošli kolem památníku velkého požáru Londýna v roce 1666. Poté se studenti rozdělili na prohlídku Bank of England a Katedrály sv. Pavla. Dále se vydali do pevnosti Tower a do Shakespearova divadla. Všichni studenti zakončili návštěvu Londýna prohlídkou bitevní lodě HMS Belfast. Poslední cesta Londýnským metrem vedla k O2 Aréně, kde na studenty čekal autobus. Hodní řidiči připravili pro studenty párky, po kterých se jen zaprášilo. "I love you UK"

Fotogalerie ZDE