Vážení rodiče, třídni schůzky formou konzultací na naši škole proběhnou 23. dubna od 16 do 18 hodin.

Třída 3.O, tedy závěrečný ročník ošetřovatelů, zdraví z exkurze - návštěvy sociálně terapeutické dílny. Tato dílna, známá i jako oranžová kavárna Barevné domky Hajnice, nabízí kavárnu a zároveň vlastní výrobky. Přijďte se někdy také podívat! Děkujeme žákům i paní učitelce Janě Uhrové.

Přijďte si s námi užít Hostinský Majáles 2024! Rodiče, prarodiče, kamarádi i široká veřejnost jsou srdečně zváni! Těšíme se na viděnou!

K tanci a poslechu zahraje školní kapela UŽband, máte se na co těšit! Součástí programu je tradiční průvod městem, třídní vystoupení na dvoře školy, volba krále Majálesu, vyhlášení nejlepší masky a nejlepšího třídního vystoupení.

Startujeme již v pátek 26. dubna od 10 hodin na školním dvoře!

Poskytnutí pomoci druhému člověku považujeme za úplnou samozřejmost, je to naše povinnost morální, ale i zákonná. Navíc nikdy nemůžeme vědět, kdy budeme první pomoc sami potřebovat, protože nečekaná zdravotní komplikace nebo úraz může potkat každého z nás, kdykoliv a kdekoliv. Ovšem rozhodnutí pomoci je jen prvním krokem k úspěšné záchraně lidského zdraví či dokonce života. Přinejmenším stejně důležité je vědět, jak první pomoc poskytnout. Někdy stačí jen zavolat rychlou záchrannou službu, a někdy je potřeba přímo zasáhnout - a v takových chvílích musíte umět správně vyhodnotit situaci a okamžitě reagovat tím nejvhodnějším způsobem a právě toto se učí naši ošetřovatelé v rámci hodin první pomoci.

Naši žáci si v něm mohou každý den zakoupit něco na zub, kromě normálních potravin, které byste našli v obchodě, máme na výběr z mnoha vlastních a čerstvých domácích produktů. Součástí nabízených pochutin jsou každodenně s láskou připravované obložené housky, chlebíčky, ovocné pohárky, saláty a mnoho dalšího. Tento přepych si můžeme dovolit především díky Veronice Bartůňkové, které jsme vděční za to, jak hezky se o nás stará a rozmazluje si nás! Ne náhodou si vysloužila přezdívku ,,paní bufíková”! Jsme rádi, že žákům a zaměstnancům školy chutná! Přijďte ochutnat i vy, a to kdykoliv ve všední dny mezi 6 a 12 hodinou! Věříme, že si u nás pochutnáte!

Žáci třídy 2.O v rámci odborného výcviku pravidelně navštěvují Rehabilitační ústav Hostinné. Při poslední návštěve jim byla představena ergoterapie, fyzioterapie a hyperbarické komory, kterými v rehabilitačním ústavu disponují. Ergoterapie je profese, která prostřednictvím smysluplného zaměstnávání usiluje o zachování a využívání schopností jedince potřebných pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob jakéhokoli věku s různým typem postižení. Fyzioterapie je dynamický zdravotnický obor zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu. Hyperbarické komory se zase využívají k léčebným účelům tzv. hyperbarická oxygenoterapie (inhalace 100 % kyslíku při zvýšeném tlaku 1 – 2 atm).

Velikonoční jarmark pořádá Studentský parlament každým rokem, a to u příležitosti Dne učitelů. My jsme moc rádi, že i tentokrát se akce báječně vydařila! Děkujeme nejen všem žákům, kteří se zapojili a zaplnili naší školu pomlázkami, voňavými dobrotami, kraslicemi, květinami, hudbou a zpěvem. Ale děkujeme také všem, kteří si s námi přišli užít nadcházející velikonoční atmosféru.

Fotografie z akce zde.

Užijete si svátky plné radosti, barev, dobrot a nezapomeňte na společný čas s rodinou a přáteli.