Během podzimních prázdnin se vyučující chemie Ing. Zuzana Štefanová, PhD. zúčastnila společně se žáky Eliškou Dvořákovou (oktáva) a Michalem Roštejnským (septima) semináře s názvem Cesta do hlubin chemie pořádaného Přírodovědeckou fakultou UK.

Účastníkům byly nejenom přestaveny jednotlivé katedry, ale program obsahoval celou řadu zajímavých přednášek. Dozvěděli se o nejnovějších trendech v oborech chemie, například jak fungují nanomagnety, jak využít 2D materiály, o analýze jedů, o výživě z chemického hlediska a spoustu dalšího. Součástí byla i večerní ohnivá chemická show.

Samozřejmě nechyběla ani laboratorní praktika jak z oblasti anorganické a organické chemie, tak i z moderních metod jako je spektrometrie a práce s elektronovým mikroskopem. Žáci tak mohli okusit studentský život, a to doslova, i s obědem v místní menze a přespáním na vysokoškolských kolejích.