Užijete si svátky plné radosti, barev, dobrot a nezapomeňte na společný čas s rodinou a přáteli.

Na to během hodin španělštiny přicházeli naši žáci společně s rodilými mluvčími. Španělsko ?? je silně katolickou zemí, nikoho tedy asi nepřekvapí, že zrovna Velikonoce ve Španělsku budou patřit mezi stěžejní události roku. Jsou to svátky, kdy se setkává široké příbuzenstvo, všichni Španělé se vydávají na cesty a vrací se do míst, odkud pocházejí. Velikonoce se ve Španělsku se nazývají ,,Semana Santa”, tedy svatý týden, který začíná Květnou nedělí (Domingo de Ramos) a končí velikonoční nedělí (Domingo de Pascua). Asi největší atrakcí španělských Velikonoc jsou slavná procesí (,,procesiones”). Každé farní bratrství (tzv. ,,cofradías”) má své vlastní procesí.

Při hodinách tělesné výchovy jsme si s třídou 1.O vyhodnocovali jejich fyzickou zdatnost jako budoucích ošetřovatelů. V této chvíli se jim pohyb a fyzický um možná nezdá jako klíčový pro jejich profesi, ale o potřebě těchto dovedností se mohli hned přesvědčit v hodinách ošetřovatelství, a to při manipulaci s pacientem na lůžku. V hodinách první pomoci se jim tyto naučené a jimi nadále rozvíjené dovednosti taktéž hodí, a to nejen při záchraně lidských životů.

Naši malí výzkumníci zjistili, že některé látky kolem nás svítí, a to i když se to na první pohled nezdá. Pod UV světlem totiž fluoreskují. Třeba takový černý čaj nám při pokusu zasvítil červeně nebo kůra jírovce maďalu fluoreskuje modrozeleně. Pokus máte vysvětlený ve videu Lovců záhad na ČT edu. https://edu.ceskatelevize.cz/video/6097-fluorescence

Nezoufejte, my budeme s největší pravděpodobností vyhlašovat 2. kolo přijímacího řízení do maturitního oboru sociální činnost a učebního oboru ošetřovatel.

Sledujte naše webové stránky, aby vám vyhlášení 2. kola na naše obory neuteklo.

V Hostinném máme několik volných míst i v dalších třídách. Pokud byste měli jakékoliv dotazy, zavolejte nám na tel.: 739 079 778.

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy

Vážení rodiče a přátelé školy, Studentský parlament vás zve na tradiční akci, kterou pořádá u příležitosti Dne učitelů. Velikonoční JARMARK nabídne i letos množství studentských výrobků, doprovodný program a bohaté občerstvení. Srdečně vás zveme 27. března od 14:20 hodin na Krkonošské gymnázium a SOŠ. Těšíme se na vás.

Úspěchy se to u nás v poslední době jenom hemží! Náš student ze septimy Luděk Imlauf uspěl v únorovém okresním kole olympiády v angličtině. Získal 3. místo. Gratulujeme Ti, Luďo!

Ve středu 28. 2. 2024 se v Trutnově na ZŠ Komenského konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce – pro žáky nižšího stupně gymnázií (či ZŠ). Krkonošské gymnázium a SOŠ reprezentovaly žákyně z kvarty – Maruška Janovská a Bára Hofmannová, které postoupily z prosincového školního kola z 1. a ze 3. místa (Bára se nominovala jako náhradnice za Pavlu Kutlvašrovou z Vrchlabí, která svou účast vzdala).