Naše studentky měly možnost se dne 17. 12. 2022 zúčastnit projektového dne ZŠ Dolní Olešnice jako spolutvůrci výukového programu Výchovy ke zdraví, který byl tentokrát zaměřen na základy první pomoci a hygienu rukou.

V roce 2022 chystá kraj druhou vlnu optimalizace středních škol. Nebude tak masivní jako před čtyřmi lety, ale některých škol se zřejmě dotkne. Mnozí z nás mají v živé paměti boje za školu v Hostinném, které se táhly již řadu let a vygradovaly v roce 2018 sloučením s Gymnáziem Vrchlabí.

Baví tě práce s lidmi a přemýšlíš, kam po základce? Studuj GYMPL nebo SOŠku v Hostinném.

Zveme Tě na Den otevřených dveří na Krkonošské gymnázium a SOŠ! Těšit se můžeš na naše studenty, kteří tě provedou školou, ukázky školních i mimoškolních aktivit, a pokud Tě bude cokoli zajímat, zeptat se můžeš přímo našich učitelů nebo vedení školy, které bude odpovídat na podmínky studia i přijímacích zkoušek.

Třída 1. O. naší školy byla dnes odevzdat dobročinnou sbírku pro Psí útulek, Trutnov. Děkujeme moc za jejich aktivitu a pevně doufáme, že i díky nim budou mít čtyřnozí mazlíčci z trutnovského útulku lepší vánoční svátky.
Zároveň děkujeme všem, kteří přispěli.

Dnes jsme si společně připomněli 10 let od úmrtí posledního Československého a prvního Českého prezidenta Václava Havla. 

O víkendu se předseda Studentského parlamentu zúčastnil vzdělávacího víkendu v Moravskoslezském kraji pořádaným Parlamentem dětí a mládeže Moravskoslezského kraje. Celý víkend byl zaměřený na studentské parlamenty, na jejich fungování a strukturu a zapojení mládeže do aktivního dění právě prostřednictvím parlamentů.

Vážení rodiče, milí žáci,

po poradě vedení školy a zhodnocení současné situace bylo pro obě pracoviště rozhodnuto takto:

pondělí 20. 12. – plnohodnotná výuka podle rozvrhu, výuka končí max. po 6. hodině (odpadá odpolední vyučování)

úterý 21. 12. – plnohodnotná výuka 3 hodiny (rozvrh bude včas upřesněn) + 2 třídnické hodiny nebo mohou třídní učitelé pro třídu naplánovat dopolední program.

Středa 22. 12. – ředitelské volno

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy

Třída 1.O. se ve spolupráci se Studentským parlamentem rozhodla uspořádat předvánoční dobrovolnou sbírku ve prospěch psího útulku v Trutnově. Právě naší čtyřnozí kamarádi jsou v době vánoční nejvíce ohrožení. V této době totiž jako nechtěný dárek nejčastěji končí přivázaní u popelnice a dříve nebo později doputují právě do psího útulku. Pokud můžete a chcete pomoci prosím přineste potřebné věci jako čistící prostředky (Savo, Detol apod.), veškeré kvalitní pamlsky, konzervy, granule, pelechy, obojky, vodítka (můžou být i použité).

Kontaktními osobami sbírky jsou Adéla Kühnelová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a Sára Lejdarová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Dnešní dopoledne patřilo projektu Krabice od bot! Žáci odnesli téměř 150 krabic na Socialní odbor Městského úřadu v Hostinném. Odtud se budou zabalené dárky distribuovat k potřebným dětem v našem okolí, již zítra se první várka vydá do Dvora Králové…
Odměnou pro žáky, kteří přinesli nejvíce krabic se stal výstup na radniční věž s obry. 
Fotografie z dnešního dopoledne.

Po dvou letech opět na Krkonošské gymnázium a SOŠ zavítal Mikuláš s čerty a anděly. Žáci oktávy tradičně navštívili všechny třídy a u mnohých svých spolužáků vyčarovali pobavené úsměvy nad “řáděním” čertů i laskavostí andělů. Fotografie z akce.