Vážení uchazeči, zákonní zástupci uchazečů,

zde naleznete informace k přijímacímu řízení. Kritéria budou zveřejněna do konce ledna 2022.

Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku osmiletého gymnázia

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku oboru Sociální činnost

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku oboru Ošetřovatel

Kritéria přijímacího řízení do kvinty gymnázia (přijetí do vyššího ročníku)

Pracoviště Vrchlabí:

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku osmiletého gymnázia

Kritéria přijímacího řízení do 1. ročníku čtyřletého gymnázia

Přijímací zkoušky se budou pro maturitní obory konat dle jednotného zadání CERMAT.  V oboru Ošetřovatel se přijímací zkoušky nekonají.

Jednotné přijímací zkoušky se pro čtyřletý obor gymnázia uskuteční v termínech: první termín 12. 4. 2022, druhý termín 13. 4. 2022, pro osmiletý obor gymnázia v termínech: první termín 19. 4. 2022, druhý termín 20. 4. 2022. Náhradní termíny jednotných přijímacích zkoušek pro oba obory gymnázia jsou stanoveny na 10. a 11. 5. 2022.

Správně vyplněnou přihlášku je nezbytné doručit do školy nejpozději v pondělí 1. března 2022. Tiskopis přihlášky pro letošní rok naleznete výše nebo lze přihlášku stáhnout na webu CERMAT. Doručení do střední školy je záležitostí žáků a rodičů (zákonných zástupců).  Uchazeč může i letos podat dvě přihlášky na dvě různé SŠ nebo dva různé obory (ŠVP) stejné SŠ.

Na přihlášce uveďte prospěch dle předepsaného formuláře přihlášky. Uchazeč uvede poslední tři pololetí vzdělávání na ZŠ (8. a 9. třída pro čtyřletý obor, 4. a 5. třída třída pro osmiletý obor).

Návod pro vyplnění přihlášky naleznete na stránkách Cermatu.

Uchazeč o čtyřletý obor gymnázia, který podává přihlášku na školu, kde se koná JPZ, vykoná tuto zkoušku dvakrát, přičemž pro hodnocení JPZ se mu započte lepší výsledek. Pokud se hlásí na dvě různé školy nebo obory, kde se koná JPZ, vykoná tuto v 1. termínu na škole uvedené na přihlášce na prvním místě a ve 2. termínu na škole, kterou na přihlášce uvedl jako druhou. Pro potřeby vyhodnocení přijímacího řízení se v obou školách uchazeči započte lepší dosažený výsledek JPZ.

Uchazeči o osmiletý obor gymnázia vzniká nárok konat jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech, pokud podá dvě přihlášky ke vzdělávání (na dvě různé školy nebo odlišné obory). Podá-li uchazeč pouze jednu přihlášku, může konat jednotnou přijímací zkoušku pouze jednou. V případě, že uchazeč koná JPZ dvakrát, započte se mu pro celkové hodnocení přijímacího řízení na obou školách lepší výsledek. Pokud se uchazeč hlásí na dvě různé školy nebo obory (ŠVP), kde se koná JPZ, vykoná tuto v 1. termínu na škole uvedené na přihlášce na prvním místě a ve 2. termínu na škole, kterou na přihlášce uvedl jako druhou.

Pozvánka k přijímací zkoušce bude doručena písemně na adresu trvalého bydliště uvedenou na přihlášce (v případě existující datové schránku bude komunikace vedena přes DS) v dostatečném časovém předstihu.

Vzorová zadání testů JPZ a další informace jsou k dispozici na webu CERMAT.

U uchazečů se speciálními vzdělávacími potřebami rozhodne ředitel školy o uzpůsobení podmínek pro konání jednotné zkoušky, a to podle k tomuto účelu vydaného vyjádření školského poradenského zařízení. Uvedené vyjádření doloží uchazeč k přihlášce ke vzdělávání do 1. 3. 2022.

V případě, že se uchazeč ze závažných důvodů nemohl k PZ dostavit v řádném termínu a omluví svoji absenci u ředitele školy do tří pracovních dnů, může konat zkoušku v náhradním termín.

Další kola přijímacího řízení může ředitel školy vyhlásit po obdržení zápisových lístků z 1. kola přijímacího řízení, pokud nebude naplněn předpokládaný počet uchazečů. V dalších kolech se konají přijímací zkoušky zadávané ředitelem školy.

Přihlášky do osmiletého gymnázia lze souběžně podat na pracoviště ve Vrchlabí i v Hostinném. To znamená, že žák může mít na 1. místě na přihlášce uvedeno Krkonošské gymnázium a SOŠ, ŠVP Vrchlabí a na 2. místě Krkonošské gymnázium a SOŠ, ŠVP Hostinné nebo naopak. Pro každé pracoviště je nutné podat přihlášku samostatně. Do primy gymnázia ve Vrchlabí se bude přijímat 30 žáků, stejný počet bude přijímán do Hostinného.

Přihlášku ke studiu je třeba doručit do školy nejpozději v pondělí 1. března 2022!!!

Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání zpřístupní hodnocení uchazeče příslušné střední škole, na níž se uchazeč hlásí k přijetí do prvního ročníku středního vzdělávání, do 28. dubna 2028. Ředitel školy ukončí hodnocení přijímacího řízení a zveřejní seznam přijatých uchazečů do 2 pracovních dnů od zpřístupnění uchazečů Centrem. O způsobu poskytnutí informací o výsledcích uchazečům, resp. zákonným zástupcům, rozhoduje ředitel střední školy. Ředitel školy může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků.

Pokud byl uchazeč přijat ke vzdělávání na střední škole v některém kole přijímacího řízení, musí svůj úmysl stát se žákem příslušného oboru vzdělání v denní formě vzdělávání na dané škole potvrdit odevzdáním zápisového lístku, a to do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí. Nepotvrdí-li uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče odevzdáním zápisového lístku úmysl vzdělávat se na střední škole, zanikají posledním dnem této lhůty účinky rozhodnutí o přijetí tohoto uchazeče ke vzdělávání na dané střední škole a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče.

Každý uchazeč obdrží pouze jeden zápisový lístek a může jej uplatnit pouze jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek ve škole, na kterou byl přijat na základě odvolání. Uchazeč také může vzít zpět zápisový lístek uplatněný v konzervatoři nebo v oboru vzdělání s talentovou zkouškou, pokud byl následně přijat do oboru vzdělání bez talentové zkoušky.

Odvolací řízení

Proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí ke studiu může uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče podat odvolání ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.