V úterý 26. 4. 2022 dostala naše škola nezapomenutelnou možnost účastnit se živého natáčení Fokusu Václava Moravce na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Na místě jsme museli být už hodinu a půl před samotným vysíláním. Režisér a jeho štáb nás usadili, proběhla zvuková zkouška a naši odvážní studenti dostali instrukce, jak a kdy se budou v živém vysílání ptát.

Nervozita byla obrovská. Ve 20:05 začalo živé vysílání a na řadu přišli první dva hosté – vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a bývalý velvyslanec při EU a NATO Martin Povejšil. Po otázkách Václava Moravce následovaly otázky od našich studentů. Celé plénum dotazů zahájil náš student Filip Hartych (3. B). Tímto bych chtěla vyzdvihnout jeho odvahu za prvenství, snahu, připravenost a skvělý projev. Další odvážlivci, kteří se také nenechali zaleknout kamerami a živým přenosem, byli Patrik Binder, Adéla Randáková, Vilém Zábranský, Matěj Voňka, Alžběta Dvorská a Ladislav Perný. Všem jmenovaným skláním poklonu a zároveň je chválím za jejich odvahu a otázky. Dalšími skvělými hosty, kterým naši studenti kladli otázky, byli Jefim Fištejn, Jolyon Naegele, Pavel Ruml a Daniel Prokop.

 

Celé natáčení velmi rychle uteklo a emoce, které jsme po něm sdíleli, jsou nepopsatelné. Měli jsme možnost setkat se po natáčení s hosty a osobně s nimi pohovořit. Velké díky patří České televizi za to, že naši školu přijala na natáčení, dále děkuji všem studentům, kteří se nezalekli pozdního příjezdu po půlnoci a svůj volný čas věnovali tomuto pořadu, a v neposlední řadě svým skvělým kolegyním Petře Šedivé a Vendule Zábrodské za jejich podporu a pomoc při konání této akce.

 

Z České televize jsme dostali velké poděkování za relevantní a zajímavé dotazy. Do budoucna si můžeme přát více takovýchto akcí pro naše studenty.

 

Mgr. Zuzana Devátá

Reprízu pořadu můžete sledovat zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/222411030530004/