V rámci našeho klubu pro Ukrajince, který je na naši škole otevřený již přes měsíc, každé úterý a středu od 14 do 16 hodin, jsme se dnes s ukrajinskými uprchlíky vydali na exkurzi po našem městě. Navštívili jsme místní obchody, ale také důležité historické dominanty našeho města, jako je třeba radniční věž s obry nebo Františkánský klášter. V našem kurzu je současně přihlášeno přes 20 lidí, kteří mají chuť a velký zájem se náš jazyk učit.

У рамках нашого клубу для українців, який триває в нашій школі вже місяць, щовівторка та середи з 14:00 до 16:00, ми сьогодні з українськими біженцями ходили на екскурсію по нашому місті. Ми відвідали місцеві магазини, а також відвідали важливі історичні пам’ятки нашого міста, такі як вежа ратуші з велетнями чи францисканський монастир. На нашому курсі навчається понад 20 людей, які мають бажання і великий інтерес до вивчення нашої мови.