Oslavy 150. výročí založení gymnázia v Hostinném proběhnou od pátku 7. října do soboty 8. října v budově gymnázia v Hostinném. Zároveň vás prosíme o spolupráci ve věci šíření informace o této akci mezi bývalé absolventy a pracovníky naší školy.

Jako zastřešující téma oslav našich školních stopadesátin jsme nikoliv náhodou zvolili téma "SMÍŘENÍ", a to podle stejnojmenného parku v areálu zdejšího františkánského kláštera, v jehož prostorách ostatně škola před 150 lety našla své první provizorní působiště, než si po roce mohla otevřít novou budovu vlastní... Zdejší PARK SMÍŘENÍ (v místech původního starého hřbitova) pochopitelně neodkazuje jen k někdejšímu dávnému místnímu soužití Čechů a Němců, židů a křesťanů. Konotace Smíření též ukazuje k naší neméně dramatické současnosti, ve které obrana toho základního - životních hodnot a jistot, pilířů lidské svobody a pluralitní demokracie - bez aktu (u)smíření (se) přichází o svůj účinek a vlastně smysl.

Mám zájem o almanach a oběd