Dovolte nám vás informovat o konání veřejné sbírky neziskové organizace Post Bellum, z. ú., která se uskuteční k příležitosti připomínky Dne válečných veteránů, a to v termínu 7. až 11. listopadu 2022. Dobrovolníci s kasičkami budou v těchto dnech u nás na gymnáziu i v ulicích města Hostinné nabízet vlčí máky, které jsou symbolem tohoto svátku.

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku. Organizace Post Bellum se k němu přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů. Před 20 lety začali dokumentaristé z Post Bellum natáčet životní příběhy válečných veteránů, převážně z druhé světové války, díky čemuž najdete dnes přes 1 000 jejich svědectví v on-line archivu Paměť národa. Nyní Paměť národa pomáhá těmto lidem také přímo prostřednictvím vlastního centra pomoci.

Pořízením květu máku lidé přispívají na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.