Ve čtvrtek 4.5. 2023 jsme měli možnost se potkat s rodiči na interaktivní přednášce Jak být oporou dětem ve světě online. Internet je skvělý zdroj informací a zábavy, ale skrývá také spoustu nástrah a rizik, kterým čelí všichni z nás. Jak porozumět online světu, jak se v něm bezpečně pohybovat a jak o tom všem mluvit s dětmi? Těmito tématy nás provázela lektorka společnosti Semiramis z.ú. Mgr. Denisa Čechová.

Přednáška byla perfektní. Věděli jste, že…

• dítě do 13 let nemá na sociálních sítích co dělat,

• co je to žít „instagramovou lež“ a že ji možná žijí i vaše děti,

• že zesměšňující videa na youtube se často stávají podhoubím pro kyberšikanu,

• na TikToku najdeme spoustu pozitivních, ale i nebezpečných výzev, protože kontrola obsahu je zde téměř nulová, • mnohé děti zanedbávají kvůli sociálním sítím spánek, a to způsobuje nepozornost, nesoustředěnost, únavu, to vše má dopad na jejich výsledky vzdělávání?

Tato akce byla hrazena z Šablon OPJAK Krkonošské gymnázium a SOŠ, reg. č. CZ.02.02.XX/00/22_003/0001856.