Krabice od bot je největší česká sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi. 13. ročník sbírky probíhá od 20. 11. do 5. 12. 2023 a organizuje ho Diakonie ČCE a my se zapojujeme spolu s městem Hostinné, kde má projekt na starosti paní Bc. Mašková - sociální pracovnice. Na naší škole jsou koordinátorkami projektu Mgr. Kateřina Šitinová a Mgr. Doubrava Dřízhalová. Hlavní myšlenkou projektu je motto - DĚTI DARUJÍ DĚTEM!

Mám doma knížku, kterou nechci? Tuhle hračku již nepotřebuji? Co jsem dostal jako nevhodný dárek? Tak přesně to teď mohu darovat a udělat radost někomu jinému! Kam krabice poputují? Prvně poputují do okolních sociálních služeb - Azylový domov v Trutnově, ZDVOP ve Dvoře Králové, ZDVOP v Nemojově, ale také přímo do rodin v Hostinném, které má vytipované paní Mašková, sociální pracovnice města. Vhodné věci jsou všechny ty, které by udělaly radost dětem stejného věku! Děkujeme za pomoc a těšíme se na vaše krabice!